آدامس های بدون قند

وبگردی آمانداسان-جویدن آدامس بدون قند سبب افزایش جریان بزاق می‌شود. افزایش جریان بزاق غذا و دبری های موجود در دهان را می‌زداید؛ اسید تولید شده توسط میکروب‌های موجود در دهان را خنثی ساخته می‌سازد و عناصری را فراهم می‌آورد که با پوسیدگی مقابله می‌کنند.

 

 

 

 

مطالعات بالینی نشان داده‌اند که چنانچه پس از صرف غذا، به مدت ۲۰ دقیقه، آدامس بدون قند جویده شود، برای جلوگیری از پوسیدگی دندانی کمک کننده خواهد بود.

جویدن آدامس بدون قند سبب افزایش جریان بزاق می‌شود. افزایش جریان بزاق غذا و دبری های موجود در دهان را می‌زداید؛ اسید تولید شده توسط میکروب‌های موجود در دهان را خنثی ساخته می‌سازد و عناصری را فراهم می‌آورد که با پوسیدگی مقابله می‌کنند.

آدامس های بدون قند
آدامس های بدون قند

از سوی دیگر وقتی جریان بزاق افزایش یابد، بدان معنی است که کلسیم و فسفر بیشتری با خود حمل می‌کند که این امر سبب استحکام بیشتر انامل (مینای دندان) می‌شود.

همواره آدامس بدون قندی را خریداری کند که برچسب تأییدیه ADA را داشته باشد چرا که اینگونه می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آدامس مذکور کاملاً بدون قند است (سردبیر علمی سیما د نت: فدراسیون جهانی دندانپزشکی و انجمن دندانپزشکی ایران نیز نهادهای معتبری هستند که در صورت تأیید محصول مرتبط با دهان و دندان، با اطمینان می‌توانید از آن استفاده کنید.

همواره سعی کنید آدامس بدون قند را از مراکز معتبر مانند داروخانه‌ها خریداری کنید و به برچسب تأییدیه روی آن توجه داشته باشید تا مطمئن شوید آدامس مذکور حتماً بدون قند است.)

آدامس‌هایی که برچسب تأییدیه ADA را دارند متشکل از قندهایی هستند که پوسیدگی‌زا نیستند مانند آسپارتام، زایلیتول، سوربیتول، یامانیتول.

آدامس های بدون قند
آدامس های بدون قند

جویدن آدامس حاوی قند نیز سبب افزایش جریان بزاق می‌شود اما بدلیل دارا بودن قند، برای دندان‌ها بسیار مضر خواهد بود. بود چرا که میکروب‌های موجود در پلاک میکروبی از قند موجود در آدامس استفاده می‌کنند و تولید اسید پوسیدگی‌زا می‌کنند.

لازم است که مطالعات بیشتری در مورد اثرات آدامس‌های حاوی قند روی پوسیدگی دندان صورت بگیرد.

لطفاً توجه داشته باشید که آدامس بدون قند هرگز جایگزین برنامه روتین بهداشت دهان و دندان یعنی مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیست.

ADA توصیه می‌کند که همواره روزی دو بار با خمیردندان فلورایددار دندان‌هایتان را مسواک بزنید و یک بار در روز، فضای بین دندان‌ها را با نخ دندان یا دیگر تمیزکننده های بین دندانی تمیز کنید.

آدامس بدون قندی را بخرید که برچسب تأییدیه ADA را داشته باشد. این برچسب به شما اطمینان می‌دهد که آدامس بدون قند مذکور، از اصول ADA در زمینه سلامت دهان و دندان پیروی می‌کند و کارایی و ایمنی قابل قبولی دارد.

  آدامس های بدون قند

آدامس های بدون قند

چنانچه محصولی، برچسب تأییدیه ADA را داشته باشد، می‌توانید مطمئن باشید هر آن چیزی که روی بسته آن نوشته شده کاملاً درست و مبتنی بر واقعیت است. چرا که اگر یک شرکت تولیدکننده فراورده‌های مرتبط با سلامت دهان و دندان بخواهد برچسب تأییدیه ADA را برای محصولاتش دریافت کند باید اطلاعات کافی در مورد تمام مندرجات روی بسته محصولات خود را برای ADA ارسال نماید و درستی آنها را اثبات کند.

محصولاتی که برچسب تأییدیه ADA دارند طبق آنچه ادعا می‌کنند عمل می‌کنند.

 

آدامس های بدون قند

 

 

منبع simadent.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس