اتومبیل هایی که خاص ترین رنگ ها را دارند

وبگردی آمانداسان-در اینبخش با خودروهایی آشنا میشویم کـه خاص ترین رنگ ها را دارند. در واقع رنگ منحصر بـه فرد این خودروها ارزش آنها را بالا برده اند.

دقت کرده‌اید؟ مک لارن را همیشه با رنگ پرتغالی منحصر بـه فرد اش بیاد می آوریم و مدلهای قدیمی بی ام دبیلو رابا رنگ آبی و خاص شان در ذهن مان تداعی میکنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا این خودرو هـای جذاب رابه شـما معرفی کنیم.

رنگ اتومبیل، ویژگی کـه می تواند بـه‌تنهایی عامل مهمی در جذابیت بخشیدن بـه یک ماشین و یا از چهره انداختن آن باشد. در صنعت ماشین، یک نظریه جالبی وجوددارد. این نظریه بـه مـا می گوید کـه هر چـه طیف رنگ‌های خودرویی یک شرکت، بیشتر باشد، نشان از قوی تر بودن اقتصاد و داشتن سرمایه بیشتر توسط آن شرکت اسـت.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیبا این‌ وجود، هم در ایران و هم کشور هـای دیگر، رنگ‌های سفید، مشکی و نقره‌ای جزء آن دسته از رنگ‌هایی هستند کـه بیشترین تعداد ماشین را درون خود،دارند. دلیل انتخاب بیشتر این رنگ‌ها توسط مردم، نه جذابیت آن‌ها بلکه فروش ساده‌تر خودروهایی اسـت کـه با این رنگ‌ها انتخاب‌شده‌اند. اگر چـه گاهی اوقات، همین سه رنگ نیز بـه زیبایی، روی بدنه ماشین مینشینند.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیبا این‌حال، انتخاب یک رنگ خاص و مناسب روی یک خودروی جذاب، میتواند تا مقدار قابل‌توجهی، ارزش آن ماشین را بالا ببرد. در طول این سالها، رنگ‌های نمادین، جذاب و گاهی تفننی وجود داشته‌اند کـه خودروسازان با قرار دادن آن‌ها روی محصولاتشان، ارزش آن ماشین را برای سالها و حتی دهه‌ها بالابرده‌اند.

ماشین کرایسلر/دوج – رنگ‌ های شفاف و خاص

در اواخر دهه ۷۰ میلادی، شرکت آمریکایی کرایسلر، نخستین مدل‌های چلنجر خودرا بارنگ‌های شاخص و جذابی ارائه می کرد. درسال ۲۰۱۰ و بـه مناسبت چهل‌ساله شدن این خودروی اسپرت عضلانی، کرایسلر تصمیم بـه‌قرار دادن یکسری رنگ‌های خاص، شفاف و نمادین برای این اتومبیل کرد تا بتواند علاوه بر شاخصه‌های قدرتی و طراحی، رنگ چلنجر را نیز بـه رخ رقیبان بکشد.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیبا بازگشت بـه سال ۱۹۷۰، مشتری می‌توانست با پرداخت ۱۵ دلار هزینه بیشتر «با نرخ تورم جهانی، در حال حاضر،»، رنگ جذاب خودرا سفارش دهد. این یعنی با طراحی داخلی سفیدرنگ و آن رنگ خاص،۲۰ درصد بـه ارزش نهایی ماشین اضافه میشد.

خودرو سوبارو – رنگ آبی موسوم به میکا

زمانی کـه صحبت از خودرو هـای نمادین میشود، پای سوبارو و خودروی مسابقه‌ای کـه بارنگ آبی میکا ودر سال ۱۹۹۳، بـه میدان آمده بود نیز بـه بحث باز میشود. افسانه‌ای کـه هیچ‌گاه نمیتوان آنرا فراموش کرد.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیاین ژاپنی مسابقه‌ای، با یک رنگ آبی خاص بـه همراه رینگ‌های طلایی‌رنگی ارائه‌شده بود کـه جذابیت خاصی بـه ماشین می‌بخشید. ترکیب رنگی خاصی کـه می‌توانست ارزش ماشین را بیش‌ازپیش بالابرده و مشتری‌های بیشتری بـه سمت این سوبارو جذب کند.

خودرو دوج وایپر – رنگ صدفی «خاکستری مایل به آبی»

بر روی آخرین نسل از دوج وایپر اسپرت، می توان این رنگ منحصربه‌فرد و درخشان نقره‌ای را پیدا کرد. دوج برای هر چـه خاص‌تر کردن خودروی نیرومند وایپر خود، سعی در استفاده از رنگ‌های خاصی روی آن کرد.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیبرای خاص‌تر شدن بیشتر نیز، دوج برنامه‌ای ویژه بانام «یک از یک» را معرفی کرد. رنگ وایپرهای «یک از یک»، بصورت کامل توسط دست، زده می ‌شد و فرایند رنگ زدن آن‌ها نیز چیزی حدود ۱۴۰ ساعت زمان می برد.

خودرو TVR – رنگ نقره‌ ای متغیر

خودروی اسپرت بریتانیایی TVR، از رنگ فوق‌العاده خاصی استفاده میکرد کـه بسته بـه تابش نور خورشید و زاویه‌ای کـه شخص بـه آن نگاه میکند، تغییر میکرد. رنگ موسوم بـه Reflex Spice، رنگی بسیار نادر و با پایه نارنجی بوده کـه می تواند بـه سمت ارغوانی متمایل بـه آبی دربیاید.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیبا این‌حال، رنگ منحصربه‌فرد TVR تا هزار دلار بر ارزش نهایی ماشین اضافه می کرد. در نگاه اول، رنگ ماشین، بـه‌ صورت استاندارد، طلایی یا نقره‌ای اسـت اما با تغییر زاویه دید و هم چنین تغییر تابش نور، این رنگ جذاب نیز تغییر می کند.

خودرو مک لارن F1 LM – نارنجی پاپایا

درسال ۱۹۶۸، مک لارن برای این کـه خودرو هـای خودرا نسبت بـه رقیبان خود، خاص نشان دهد، از رنگ نارنجی در خودروی فرمول یک خود استفاده کرد. رنگی کـه توانست هم بازخوردهای مثبتی رابه همراه داشته باشد و هم موفقیت‌های جلبی رابه دست آورد.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیاگر چـه، نارنجی، رنگ متمایزکننده خودرو هـای مک لارن با دیگر شرکت‌ها نیست اما این شرکت، بـه‌افتخار بروس مک لارن، رنگ خاص نارنجی پاپایا «Papaya» رابه تن خودروی F1 LM خود کرد.

خودرو بی ام و M3-آبی استوریل «Estoril»

شاخه M خودرو هـای شرکت باواریایی بی ام و، همیشه دارای رنگ‌هایی بوده‌اند کـه خودرا از رنگ‌های سنتی مشکی، سفید و نقره‌ای جدا کرده‌اند. اگر چـه دراین کلاس خودرویی، رنگ‌های نادری وجود داشته‌اند اما آبی استوریل را می توان خاص‌ترین و نمادین‌ترین رنگ این گروه خاص معرفی کرد.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیباوجود این کـه قیمت‌گذاری روی این‌طور رنگ‌های خاص، سخت اسـت، اما خودروی M3 بارنگ آبی استوریل، میتواند بـه فروشنده، ضمانت صددرصدی قیمت عالی را برای فروش بدهد.

خودرو لامبورگینی دایابلو – ارغوانی

نسخه خاص SE30 لامبورگینی دایابلو «Diablo»، یک خودروی مسابقه‌ای و البته خیابانی بود کـه قدرت و طراحی بی‌نظیری رابه راننده خود هدیه می‌داد. درکنار طراحی و شاخصه‌های فنی، این دایابلو، دارای یک رنگ خاص و جذاب ارغوانی متالیک نیز بود.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیشاید برایتان جالب باشد کـه امروزه، قیمت دایابلو معمولی برای کلکسیون داران، چیزی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار دلار اسـت. این در حالی اسـت کـه دایابلو بارنگ ارغوانی خاص، حدود دو برابر نسخه معمولی خود، قیمت‌گذاری میشود.

گران ترین رنگ خودرو متعلق به کدام کمپانی است؟

پورشه سوارها را عموما بعنوان کسانی کـه پول‌شان از پارو بالا می رود می‌شناسند. در حالت عادی برای رنگ‌های سفارشی پورشه رقم کلانی باید پرداخت کرد اما رنگ خاص پورشه ۹۱۱ توربو S دراین زمینه رکوردشکنی کرده اسـت. در خرید این اتومبیل گرانقیمت آپشن خاصی برای مشتری‌های خیلی پولدار برای خاص کردن خودرویشان درنظر گرفته شده اسـت.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینی

اتومبیل هایی که خاص ترین رنگ ها را دارندرنگ سبز فیتون یکی از ۴ رنگ بـه اصطلاح Chromaflair پورشه اسـت کـه هر سال توسط این شرکت تولید می شود. دیگر رنگ‌های Chromaflair پورشه عبارت‌اند از آبی، طلایی و بنفش. رنگ سبز فیتون اما یکی از گرانقیمت‌ترین رنگ‌های سفارشی بـه حساب می آید کـه هزینه زیادی برای مشتری دارد: یعنی چیزی حدود ۹۸ هزار دلار ناقابل! این رقم در کشور آمریکا هم حتی گران بـه حساب می آید!

گران ترین خودروهای جهان با خاص ترین و بهترین رنگ

کمپانی بوگاتی در نمایشگاه ژنو با رونمایی از La Voiture Noire گرانقیمت‌ترین خودروی جهان را معرفی کرده اسـت. رونمایی از این خودروی استثنایی بهانه‌ای مناسب برای معرفی گرانترین ها و البته خوش رنگ ترین ها!

خودرو فراری Sergio Pininfarina

فراری سرجیو پینینفارینا یکی از زیباترین ماشین‌های موجود در فهرست ماست. این اتومبیل ۳ میلیون دلار قیمت داشته و تنها شش نمونه ازآن ساخته شده اسـت.

اتومبیل هایی که خاص ترین رنگ ها را دارندسرجیو پینینفارینا درسال ۲۰۱۵ رونمایی شد و میتوان آنرا نسل جدید مدل ۴۵۶ از محصولات فراری دانست. این سوپراسپرت فوق‌العاده از توان یک پیشرانه V۸ با حجم ۴.۵ لیتر بهره برده و توان آن بـه ۵۶۲ اسب‌ بخار میرسد.

خودرو استون مارتین Valkyrie

ابرخودروی هیبردی استون مارتین هنوز بـه بازار‌های جهانی وارد نشده؛ اما قیمت آن نزدیک بـه ۳.۳ میلیون دلار خواهد بود. البته کمپانی استون مارتین هنوز قیمت رسمی Valkyrie را اعلام نکرده و براساس گمانه‌زنی‌ها می توان قیمت Valkyrie را بین ۲.۶ تا ۳.۹ میلیون دلار دانست.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیValkyrie از یک پیشرانه V۶ با حجم ۶.۵ لیتر استفاده میکند. پیشرانه مذکور ۱۱۶۰ اسب‌ بخار قدرت داشته و سرعت Valkyrie رابه بیش از ۳۲۱ کیلومتر در ساعت می رساند. استون مارتین تنها ۱۵۰ نمونه از Valkyrie را ساخته و بـه زودی روانه بازار‌های جهانی خواهد کرد.

خودرو بوگاتی Chiron Sport

بوگاتی Chiron Sport حدود ۳.۳ میلیون دلار قیمت داشته ودر نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ رونمایی شده اسـت. مشخصات بوگاتی Chiron Sport با نسخه معمولی و استاندارد آن یکسان بوده و از یک پیشرانه W۱۶ با چهار توربوشارژ استفاده می کند.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیپیشرانه مذکور ۱۴۷۹ اسب بخار قدرت داشته و بـه لطف استفاده از فیبرکربن در بدنه آن وزن بوگاتی Chiron Sport حدود ۱۸ کیلو گرم سبک‌تر شده اسـت.

خودرو بوگاتی Veyron Vivere منصوری

بوگاتی Veyron Vivere یک ستاره اسـت؛ زیرا کـه از نظر فنی توسط کمپانی بوگاتی ساخته نشده اسـت. در واقع Veyron Vivere بـه تعدادی اندک و توسط کمپانی منصوری بـه تولید رسیده اسـت. قیمت این ماشین ۳.۴ میلیون دلار بوده و آنرا یکی از گرانقیمت‌ترین ماشین‌های موجود در بازار جهانی می دانند.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیکمپانی منصوری تنها دو نمونه از Veyron Vivere را ساخته اسـت. در داخل کابین Veyron Vivere از فیبرکربن و چرم سیاه و سفید استفاده شده و قدرت پیشرانه آن بـه ۱۲۰۰ اسب‌ بخار میرسد. این یعنی حداکثر سرعت Veyron Vivere حدود ۴۰۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود!

خودرو W Motors Lykan Hypersport

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیکمپانی W. Motors درسال ۲۰۱۳ با معرفی Lykan Hypersport در شهر دبی همه ی را شگفت‌زده کرد. قیمت این ماشین ۳.۴ میلیون دلار بوده و برای ساخت آن از قطعات تیتانیوم و الماس استفاده شده اسـت. پیشرانه این اتومبیل یک موتور ۳.۷ لیتری شش سیلندر با دو توربوشارژ بوده و حداکثر توان آن بـه ۷۸۰ اسب‌ بخار میرسد.

خودرو لامبورگینی Veneno

لامبورگینی تنها ۱۴ نمونه از Veneno را درسال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ ساخته و قیمت هر کدام از اتومبیل‌های مذکور بـه ۴.۵ میلیون دلار می رسد.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیدراین لامبورگینی از توان یک پیشرانه ۶.۵ لیتری V۱۲ با قدرت ۷۴۰ اسب‌ بخار و گشتاور ۶۰۹ نیوتن‌متر استفاده شده و شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودروی حیرت‌انگیز تنها ۲.۹ ثانیه اسـت.

خودرو Koenigsegg CCXR Trevita

خودروی Koenigsegg CCXR Trevita حدود ۴.۸ میلیون دلار قیمت داشته ودر ساخت آن از یک پوشش الماس و فیبرکربن استفاده شده اسـت.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیاین ماشین از یک پیشرانه ۴.۸ لیتری V۸ و مجهز بـه دو توربوشارژ استفاده کرده و حداکثر توان آن ۱۰۰۴ اسب‌ بخار اسـت. کمپانی Koenigsegg تنها ۳ نمونه از CCXR Trevita رابه تولید رسانده اسـت!

خودرو مرسدس Maybach Exelero

مرسدس Maybach Exelero درسال ۲۰۰۴ معرفی شد. در ساخت Maybach Exelero از پلتفرم اختصاصی اتومبیل‌های Maybach استفاده شده و آن رابه یک پیشرانه twin-turbo و V۱۲ مجهز کرده‌اند.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیپیشرانه مذکور ۶۹۰ اسب بخار قدرت داشته و گشتاور آن بـه ۱۰۲۰ نیوتن متر می رسد. حداکثر سرعت Maybach Exelero بـه ۳۵۰ کیلومتر در ساعت رسیده و قیمت آن درسال ۲۰۰۴ حدود ۸ میلیون دلار بود. اما با توجه بـه شرایط امروز می توان قیمتی بالاتر از ۱۰ میلیون دلار را برای آن درنظر گرفت.

خودرو Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail درسال ۲۰۱۷ عنوان گرانقیمت‌ترین خودروی جهان را ازآن خود کرد. دراین اتومبیل از یک پیشرانه ۶.۷۵ لیتری V۱۲ با توان ۴۵۳ اسب‌ بخار استفاده شده اسـت. پیشرانه مذکور برای انتقال قدرت خود بـه چرخ‌ها از توان یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک و ساخته شده توسط کمپانی ZF استفاده میکند.

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیتمام ویژگی‌های مذکور قیمت Rolls-Royce Sweptail رابه ۱۲.۸ میلیون دلار رسانده اسـت. البته براساس یک گزارش، کمپانی Rolls-Royce با تولید یک نسخه کوچک‌تر از Sweptail؛ قیمت آنرا حدود ۵ میلیون دلار کاهش داده اسـت.

خودرو بوگاتی La Voiture Noire

خودروهایی که خاص ترین رنگ ها را دارند | از مک لارن تا لامبورگینیاگر قصد خرید یک دستگاه بوگاتی La Voiture Noire را دارید؛ باید ۱۲.۵ میلیون دلار پرداخت کنید. اما بااحتساب مالیات قیمت La Voiture Noire بـه ۱۸.۷ میلیون دلار رسیده و شـما رسما گرانقیمت‌ترین خودروی جهان را خریداری خواهید کرد! این ماشین بـه پیشرانه ۸ لیتری quad-turbo و W۱۶ مجهز شده و توان آن ۱۴۷۹ اسب‌ بخار اسـت.

اتومبیل هایی که خاص ترین رنگ ها را دارند

 

منبع parsnaz.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس