الگوبرداری اینستاگرام از پینترست

وبگردی آمانداسان- این روزها شبکه اجتماعی اینستاگرام برای گسترش امکانات خود دست به هر کاری می‌زند و از الگو برداری از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی  رقیب هیچ ابایی ندارد. حال به تازگی مشخص شده است که اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت کلکسیون‌های عمومی شبکه اجتماعی پینترست است.

الگوبرداری اینستاگرام از پینترست

به تازگی یک محقق حوزه نرم افزار به اسم جین مانچون وانگ متوجه شده است که اینستاگرام در حال آزمایش قابلیت کلکسیون‌های عمومی بر روی نسخه اندروید برنامه خود است؛ این ویژگی در واقع همان قابلیت Collections شبکه اجتماعی پینترست بوده که اینستاگرام قصد دارد نسخه گسترش یافته آن را در آینده نزدیک بر روی شبکه اجتماعی خود اجرایی کند. به لطف این کلکسیون عمومی کاربران اینستاگرام می‌توانند مقصد‌های مورد علاقه خود برای سفر، پوشاک و لوازم مورد علاقه خود را با دیگر کاربران این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارند، حتی می‌توانند برای تکمیل این لیست از همکاران خود کمک بگیرند.

در حال حاضر صحبتی از امکان دنبال کردن کلکسیون‌ها نشده است، اما بدون شک با فعال شدن این قابلیت در آینده نزدیک، امکان دنبال کردن کلکسیون‌ها هم به اینستاگرام اضافه خواهد شد. تیم اینستاگرام به سایت TechCrunch اعلام کرده است که آن‌ها در حال تست این قابلیت نیستند. البته منظور تیم اینستاگرام از آزمایش عمومی این قابلیت بوده است. فعلاً این قابلیت به شکل آزمایشی عرضه نشده و در دسترس هیچ کاربری قرار ندارد. در نسخه فعلی اینستاگرام امکان ساخت کلکسیون از پست‌های مورد علاقه کاربران وجود دارد، اما نمی‌توان این کلکسیون‌ها را به شکل عمومی به اشتراک گذاشت.

الگوبرداری اینستاگرام از پینترست

بدون شک اینستاگرام برای فعال سازی این قابلیت دلایل و انگیزه‌های بسیار زیادی دارد. همان‌طور که پیشتر اعلام کرده بودیم، اهداف اصلی تیم فیس بوک و اینستاگرام برای سال جاری بیشتر جنبه تجاری دارد و درآمدزایی دارد. به لطف این قابلیت، بازیگرها و افراد معروف می‌توانند برندهایی که اسپانسر آن‌ها شده‌اند یا برند‌های مورد علاقه خود را با دنبال کنندگانشان به اشتراک بگذارند. از طرفی اینستاگرام می‌تواند با اضافه کردن این قابلیت یکی دیگر از رقبای خود یعنی پینترست را از دور رقابت‌ها خارج کند؛ پینترست به شکل ماهانه تنها ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد، اما اینستاگرام به شکل ماهانه ۱ میلیارد کاربر فعال دارد و بدون شک برنده بی چون و چرا این رقابت خواهد بود.

 

الگوبرداری اینستاگرام از پینترست

منبع: shahrsakhtafzar.com

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس