بحران آب در انگلستان

وبگردی آمانداسان-رئیس سازمان محیط زیست انگلستان روز سه‌شنبه اعلام کرد که ذخیره آب انگلستان در ۲۵ سال آینده به اتمام خواهد رسید. او دلیل این موضوع را افزایش جمعیت این کشور، مدیریت ضعیف آب و تغییرات آب‌وهوایی عنوان کرده است.

 

هشداری جدی برای ذخیره آب انگلستان

 James Bevan مدیر آژانس محیط زیست گفته است که انگلستان وضعیت خطرناکی خواهد داشت و به کام مرگ خواهد رفت و با کمبود شدیدی روبه‌رو خواهد شد مگر آنگه تغییراتی اتخاذ شود و میزان اتلاف آب کاهش پیدا کند. او در کنفرانس آب در لندن درخصوص وضعیت ذخیره آب انگلستان گفت:

Jaws of Death (اصطلاحی که برای شرایط خطرناک استفاده می‌شود) نقطه‌ای خواهد بود که به آن خواهیم رسید، مگر آنکه دست به کار شویم و یک سری از چیزها را تغییر دهیم. ما آب کافی برای خدمات و نیازهایمان نداریم. ما نیاز داریم که اسراف و اتلاف آب به چیز غیرقابل قبول در جامعه تبدیل شود، درست مانند سیگار کشیدن در کنار صورت یک کودک یا پرت کردن کیسه پلاستیکی به دریا. ما به این نیاز داریم که هر کسی برای میزان مصرف آب خود مسئولیت پذیر باشد.

بحران آب در انگلستان

زنگ خطری برای همه کشورها

کمبود آب در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد از جمعیت جهان را تحت تأثیر خود قرار داده و انتظار میرود که این رقم با توجه به تغییرات آب‌وهوایی بیشتر هم شود. براساس پیش‌بینی سازمان ملل تا سال ۲۰۲۵ از هر چهار نفر، یک نفر با بحران کمبود آب مواجه خواهد بود و این یک رقم وحشتناک است. جمعه گذشته روز جهانی آب در جهان بود و به مناسبت همان روزهای مقامات دولتی کشورهایی مانند برزیل، آفریقای جنوبی و استرالیا در خصوص بحران آب به شهروندان خود هشدار دادند و اعلام کردند که در اثر این مشکل ممکن است مردم در تهیه غذا، شست‌وشو، رشد مواد غذایی و کسب‌وکار خود دچار بحران شوند.

کمبود آب

جیمز باون گفته است که میزان حجم آب رودخانه‌های بریتانیا تا سال ۲۰۲۵ به نصف خواهد رسید و اثرات کمبود آب در بخش‌های بسیاری از کشور به‌خصوص جنوب شرقی با جمعیت بالاتر خود را نشان می‌دهد. آژانس محیط زیست انگلستان در اولین گزارش خود در سال ۲۰۱۸ پیرامون ذخیره آب گفته است یک فرد معمولی در انگلستان روزانه ۱۴۰ لیتر آب استفاده می‌کند. در حالیکه جمعیت در آن موقع ۷۵ میلیون بود، انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۵ به ۶۷ میلیون نفر برسد و این رقم ذخیره آب انگلستان را ۲۵ ساله آینده به پایان خواهد رساند.

 

بحران آب در انگلستان

 

منبع dinu.ir

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس