برنامه‌های موبایلی که بیشترین دانلود را در سه ماه اول ۲۰۱۹ داشته اند

وبگردی آمانداسان-اگر از طرفداران شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توئیتر هستید، احتمالاً نام برنامه TikTok به گوشتان خورده است و یا حداقل تبلیغات مربوط به آن را در برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها مشاهده کرده‌اید.

برنامه تیک تاک در هر دو فروشگاه اپ استور و گوگل پلی استور در دسترس است. این برنامه به کاربران خود اجازه می‌دهد تا ویدئوهایی کوتاه از ۳ تا ۱۵ ثانیه بسازند و با موزیک‌هایی که در کتابخانه این برنامه موجود است، آن را حرفه‌ای‌تر کرده و به اشتراک بگذارند. البته امکان تولید ویدئوهای Loop از سه تا ۶۰ ثانیه نیز وجود دارد.

 

طبق آماری که موسسه تحقیقاتی Sensor Tower منتشر کرده، TikTok موفقیت بزرگی به دست آورده است و در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده عنوان پردانلودترین برنامه شبکه اجتماعی را به خود اختصاص داده است. با این حال برخی از کاربران و کارشناسان این برنامه محبوب را یک خطر امنیتی می‌بینند. موسسه The Peterson Institute for International Economics در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ برنامه تیک‌تاک را مشکلی به اندازه هوآوی توصیف کرد.

چرا TikTok ترسناک است؟

این برنامه از محبوبیت زیادی در میان کاربران برخوردار است و در عین حال می‌تواند به اطلاعات حساسی مانند موقعیت جغرافیایی و اطلاعات بایومتریک کاربران دسترسی داشته باشد. از طرف دیگر یک شرکت چینی مالک این اپلیکیشن است و این احتمال وجود دارد که مجبور به ارسال اطلاعات کاربران به دولت چین شود.

با تمامی این اوصاف از ماه ژانویه تا مارچ سال جاری همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم TikTok بیشترین دانلود را در میان شبکه‌های اجتماعی در ایالات متحده داشته است. تیک‌تاک در این دسته‌بندی در میان کاربران اندوریدی فروشگاه گوگل پلی رتبه اول را بدست آورده است، در حالیکه در اپ استور دومین برنامه پردانلود در سه ماه گذشته بوده است. در فروشگاه اپل، اینستاگرام عنوان پردانلودترین برنامه شبکه اجتماعی را به خود اختصاص داده است. برنامه‌ای که در مجموع جایگاه دوم را در سه ماهه اول سال در ایالات متحده به خود اختصاص داده است. فیسبوک هم سومین برنامه پردانلود در گوگل پلی استور، اپ استور و به‌طور کل در طول این سه ماه بوده است.

در کنار فیسبوک، رتبه چهارم تا نهم پردانلودترین برنامه‌های شبکه‌های اجتماعی در سه ماه اول سال، در هر دو فروشگاه اپل و گوگل یکی بوده است و این نشان می‌دهد که سلیقه کاربران در هر دو پلتفرم تقریباً یکسان است. در پایان می‌توانید لیست ۱۰ برنامه پردانلود در سه ماه اول ۲۰۱۹ در ایالات متحده را مشاهده بفرمایید:برنامه‌های موبایلی

به عقیده شما این لیست چه تفاوتی با سلیقه کاربران ایرانی خواهد داشت؟ از دیدگاه شما ۱۰ برنامه شبکه اجتماعی پردانلود در میان کاربران ایرانی کدام‌ها هستند؟

برنامه‌های موبایلی

 

منبع sakhtafzarmag.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس