بزرگترین زنبور عسل دنیا

وبگردی آمانداسان-در میان حیوانات شگفت انگیز که تا حد بسیار زیادی در زندگی ما انسان ها موثر واقع است می توان به زنبورها اشاره نمود که دارای تاثیر بسزایی در زندگی ما انسان ها هستند چرا که در رشد و پرورش گل ها با شهد افشانی تاثیر دارند و این گونه محیط زیست را زنده و پابرجا نگه داشته اند که شاید به آنها گاها بی توجهی شود.

اما بطور کلی زنبورها به ۳ دسته زنبور ملکه، زنبور کارگر و زنبور نر تقسیم می شوند که در هر کندو بلا استثنا می بایست این ۳ نوع زنبور وجود داشته باشد که هر یک از این زنبورها در کندو دارای نقش اصلی و موثر خود می باشند.

با این وجود زنبورها بسیار کوچک هستند و شاید طول آنها در طی مدت های طولانی به میزان یک بند انگشت دستمان برسد که این یک اتفاق معمول می باشد و در طول عمرمان چیزی بیشتر از این ابعاد ندیده باشیم و به تبع این گونه فکر خواهیم کرد که زنبورها حداکثر دارای این ابعاد هستند و از این بزرگتر نخواهند بود.

از این رو این تنها یک نوع باور می باشد که به علت عدم آشنایی و آگاهی برای هر یک از ما رخ می دهد بزرگترین زنبور کشف شده تا حال را که آخرین بار در سال ۱۹۸۱ میلادی دیده شده بود را معرفی سازیم.

بزرگترین زنبور عسل دنیا

زنبور عسل مگاشیله پلوتو که بیشتر به نام زنبور غولپیکر والاس شناخته شده است، که یکی از نایاب ترین زنبورهای جهان می باشد که دارای طول ۳٫۸ سانتی متری و عرض ۶٫۳۵ سانتی متری با بال های باز شده می باشد که بسیار عجیب و غیر معمول می باشد.

با این وجود اخیرا یکی از عکاسان بریتانیایی در طی اقدامی بی نظیر از این موجود نایاب که تصور می شد منقرض شده است و دیگر از نسل آنها در زمین موجود نیست، تصویری ار منتشر نمود که باعث خوشحالی تعداد زیادی از دانشمندان و محققان گشت که این تصویر حاکی از عدم انقراض این حیوان خارق العاده بود.

 

بزرگترین زنبور عسل دنیا

 

منبع irannaz.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس