بلندترین مجسمه جهان

وبگردی آمانداسان-در حالی که کارگران به نیم تنه مجسمه غول پیکر و یادبود ۱۸۲ متری سردار والابای پاتل، رهبر استقلال هند رسیده اند، بلندترین مجسمه جهان در حال تکمیل شدن است.

بعد از نزدیک به ۵ سال ساخت و ساز مداوم، این مجسمه یادبود که قرار است به ارتفاعی نزدیک به ۱۸۲ متر برسد روز به روز به تکمیل شدن نزدیک می شود. بدین ترتیب مجسمه مذکور با طولی دو برابر مجسمه آزادی و حدود ۱۰۰ فوت (۳۰٫۵ متر) بلندتر از مجسمه بودا در معبد بهار چین به بلندترین مجسمه جهان تبدیل خواهد شد.

 

بلندترین مجسمه جهان

برای تکمیل این مجسمه که در جزیره سادو و در میان آبهای رود نارمادا در غرب هند در حال ساخت است نزدیک به ۲۲۷ میلیون پوند هزینه شده و قرار است تا ماه اکتبر، مصادف با سالگرد مرگ سردار پاتل افتتاح شود.

این مجسمه که «مجسمه همبستگی» (The Statue of Unity) نام گرفته است ۵ برابر بلندتر از مجسمه مشهور عیسی مسیح در ریودژانیرو و بیش از دو برابر مجسمه «سرزمین مادری فریاد می زند» (The Motherland Calls) در وولووگراد روسیه خواهد بود.

 

بلندترین مجسمه جهان

بیش از ۳ هزار کارگر با استفاده از بتن و فولاد در طول ۵ سال اخیر برای ساخت هسته این مجسمه تلاش کرده اند که در نهایت روکشی از برنز روی آن کشیده خواهد شد. میلیون ها تن سیمان و فولاد به مکان ساخت این مجسمه منتقل شده و برای ساخت پایه آن نیز از آهن بازیافت شده استفاده شده است.

 

 

 

 

 

بلندترین مجسمه جهان

 

منبع Rooziato

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس