تبدیل دی اکسید کربن به بنزین!

وبگردی آمانداسان-به تازگی پژوهشگران اعلام کرده‌اند که ایده‌ی دیوار فن می‌تواند راه حل مناسبی برای تصفیه هوا باشد چرا که با این روش، جدا کردن یک تن دی اکسیدکربن از اتمسفر تنها ۹۴ تا ۲۳۲ دلار هزینه‌ خواهد برد که بسیار از مدل‌های دیگر ارزانتر است.

تبدیل دی اکسید کربن به بنزین!

سیستم‌های تصفیه‌ی هوای کنونی به ازای جدا کردن هر تن دی اکسید کربن حداقل ۶۰۰ دلار هزینه می‌برند و طرح مفهومی جدید یاد شده می‌تواند به شدت هزینه‌ها را کاهش دهد. علاوه بر این راه یافت شده قادر است روند تبدیل دی اکسید کربن به بنزین را به آسانی امکان پذیر کند.

تبدیل دی اکسید کربن به بنزین!

محققان معتقدند که تکنولوژی‌های جدید می‌توانند به تصفیه هوا کمک کنند. کارشناسان شرکت کانادایی Carbon Engineering که در زمینه‌ی تصفیه‌ی هوا فعالیت می‌کنند، موفق شده‌اند که گیاه صنعتی بزرگی متشکل از فن‌های بزرگ بسازند و بدین شکل دی اکسید کربن را از هوا جدا کنند. این شرکت در حال حاضر ۴۰ کارمند و چندین سرمایه‌گذار خصوصی دارد که یکی از آنها بنیان‌گذار مایکروسافت یعنی بیل گیتس است.

«دیوید کیث» بنیانگذار این شرکت باور دارد که ساخت یک گیاه صنعتی این چنینی عملی است و می‌توان با استفاده از آن مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه جویی کرد. وی همچنین خاطر نشان نمود که این تکنولوژی حتی قادر است که با استفاده از هوا، آب و انرژی تجدیدپذیر، تبدیل دی اکسید کربن به بنزین را امکان پذیر کند. بدین شکل که دی اکسید کردن را از هوا گرفته، آن را هیدروژن ترکیب کرده و سوخت هواپیما تولید می‌کند.

تبدیل دی اکسید کربن به بنزین!

به گفته‌ی او استفاده از چنین تجهیزاتی برای تصفیه‌ی هوا می تواند سالانه یک تن دی اکسید کربن را از بین ببرد که معادل آلودگی سالانه‌ی ۲۵۰ هزار ماشین است. البته بسیاری از کارشناسان به این دیوار فن عکس العمل خوبی نشان نداده‌اند و معتقدند روش مستقیم جوابگوی این مسئله نیست. آنها تنها راه را استفاده از زیستگاه‌های طبیعی می‌دانند.

گزارش شده که این گیاه‌های صنعتی تصفیه‌ی هوا می‌توانند در هر مکانی تعبیه شوند و نیازی نیست که برخلاف زیستگاه‌های طبیعی محلی مخصوص و خالی از سکنه برایشان در نظر گرفته شود.

از آنجایی که بیل گیتس یکی از سرمایه‌کذاران خصوصی این شرکت است، بعید به نظر می آید که تکنولوژی پیشنهادی این شرکت در حد یک طرح مفهومی باقی بماند چرا که بنیان گذار فیسبوک اخیراً تلاش‌های زیادی برای حذف جامعه بشری انجام داده است.

 

 

تبدیل دی اکسید کربن به بنزین!

 

منبع digiato

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس