توقف ناگهانی قلب با این داروها

وبگردی آمانداسان-توقف ناگهانی قلب حدود نیمی از مرگ و میر های ناشی از قلب و هر مرگ و میر طبیعی را به همراه دارد. در همان زمان که، قلب متوقف می شود به عنوان یک نتیجه از آریتمی های قلب (فیبریلاسیون بطنی / تاکی کاردی) و در عرض ۱۰ دقیقه مرگ رخ می هد .

توقف ناگهانی قلب با این داروها
واقعیت این است که یک توقف ناگهانی، سکته قلبی به این معنا نیست که یک قلب سالم به طور ناگهانی متوقف می شود. در حقیقت،می توان تشخیص را بر اساس مشکلات پیش از آن بررسی کرد، اما همه بیماران قلبی معمولا عجله ای برای انجام مشکلات قلب خود ندارند!

علاوه بر آسیب مادرزادی به قلب، عوامل خطر برای مرگ ناگهانی قلبی در مقایسه با یک حمله قلبی مشابه است : سیگار کشیدن، فشار خون بالا، کلسترول بالا و قند خون، اضافه وزن، شیوه زندگی غیر فعال، جنسیت مردانه و همچنین سکته مغزی، حملات قلبی و مرگ ناگهانی در بستگان نزدیک تا ۶۰ سال بر اثر توقف ناگهانی قلب .

با این حال، پزشکان نسبت به این واقعیت که حتی دارو ها می توانند باعث توقف قلب شوند، سکوت می کنند. و بدترین چیز این است که برخی از این دارو ها برای بهبود سلامت قلب طراحی شده اند. این دارو داروی نیفیدیپین nifedipine بود که به طور گسترده ای برای درمان فشار خون بالا و آنژین صدری استفاده می شد.

متخصصان قلب و عروق اغلب dihydropyridines – nifedipine و amlodipine را تجویز می کنند . انتخاب، به طور عام، تنها به تنظیمات شخصی دکتر بستگی دارد. هر دو دارو به همان اندازه موثر و ایمن هستند.

متخصصین شبکه اروپایی پیشگیری، آموزش و مرگ ناگهانی (ESCAPE-NET) از ۲۵۰۳ بیمار از رجیستری تحقیق احیای هلند و ۱۰،۵۴۳ نفر در گروه کنترل، برای سن و جنس همسان شده است. داده ها از ۸۱۰۱ بیمار از Registry Stopping Cardiology دانمارک نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند (۴۰۵۰۵ نفر از گروه شاهد).

دوز nifedipine مورد مطالعه در این مطالعه ۳۰ mg و ۶۰ mg (آنها اغلب تجویز می شود) و دوز amlodipine آملودیپین به ترتیب ۵ و ۱۰ میلی گرم (آنها نیز اغلب تجویز می شود). این روش استاندارد است که پزشکان باید با دوز پایینتر شروع کنند و سپس اگر فشار خون یا درد قفسه سینه به میزان کافی کاهش پیدا کند، آن را بالاتر می برند .

در حال حاضر استفاده از nifedipine در دوزهای بالا (۶۰ میلی گرم در روز)، اما نه در دوزهای کم (<60 میلی گرم در روز)، به طور قابل توجهی با افزایش خطر مرگ ناگهانی قلب در خارج از بیمارستان در مقایسه با عدم استفاده از دی هیدروپیریدین ارتباط دارد. همچنین دوزهای بالا نیفیدیپین (۶۰ میلی گرم در روز) با افزایش خطر ابتلا به توقف قلب در خارج از بیمارستان در مقایسه با هر دوز آملودیپین همراه بود. هیچ عارضه ای با آملودیپین وجود نداشت.

نتایج با آزمایش سلول های قلب انسان تایید می شود. دی هیدروپیریدین ها با مسدود کردن کانال های کلسیم نوع L عمل می کنند. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که در دوزهای مورد آزمایش در مطالعه فوق هر دو دارو این کانال های یونی را مسدود کرده و درنتیجه پتانسیل عمل سلول های قلبی را کاهش می دهند. پتانسیل عمل کوتاهتر می تواند موجب بروز آریتمی های کشنده ای شود که موجب توقف قلب بصورت ناگهانی می شود. دوزهای بالای nifedipine (60 میلی گرم در روز) موجب کاهش قابل ملاحظه ای از پتانسیل عمل سلول های قلب در مقایسه با دوزهای بالای آملودیپین (۱۰ میلی گرم در روز) شد.

این نتایج به ویژه شگفت انگیز است، به این معنی است که هر دو دارو برای سالهای زیادی و در بسیاری از بیماران استفاده شده است. توضیح احتمالی برای اینکه چرا این کشف فقط در حال حاضر انجام شده است این است که رسیدگی به سکته قلبی در خارج از بیمارستان به علت شروع سریع مرگ، بسیار دشوار است و به مجموعه های داده ای که به طور خاص برای این منظور جمع آوری شده اند، نیاز به مطالعه دارد و تا کنون سوابق بیماران برای اثبات دارو به اندازه کافی وجود نداشته است. ESCAPE-NET این امکان را بوسیله متصل کردن تحقیقات عمده در اروپا ایجاد کرد.

 

توقف ناگهانی قلب با این داروها

 

منبع sayarak.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس