تولید مدل ارزان خودروی برقی

وبگردی آمانداسان- همه می دانیم که تکنولوژی های مربوط به خودروهای برقی می توانند آینده صنعت حمل و نقل را تغییر دهند؛ عدم تولید گازهای آلاینده در حین حرکت اصلی ترین مزیت این دسته از خودروهاست، امری که به پاشنه آشیل مدل های بنزینی و دیزلی تبدیل شده و دیر یا زود بالاخره باعث کنار رفتن آنها خواهد شد.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

اما با وجود برتری، چند مشکل بزرگ پیش روی فراگیر شدن خودروهای برقی وجود دارد. قیمت بالا یکی از این موارد است که سبب شده طیف گسترده ای از مشتریان بازار خودرو امکان انتخاب یک مدل الکتریکی را نداشته باشند.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

درست است که تاکنون چند شرکت چینی موفق به ساخت خودروهای برقی ارزان قیمت شده اند، اما هیچ یک از این مدل ها به خارج از چین صادر نشده و مشخص نیست که کیفیت آنها دقیقا در چه سطحی قرار دارد.

خبر خوش اینکه یک استارتاپ آلمانی به نام e.Go Mobile در نظر دارد با ارایه یک مدل ارزان و استاندارد، مشکل قیمت بالای خودروهای برقی را برطرف کند. این استارتاپ توسط پرفسور Günther Schuh پایه گذاری شده، همان شخصی که پیشتر شرکت سازنده پرفروش ترین ون الکتریکی اروپا یعنی StreetScooter را نیز تاسیس کرده بود.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

در سال ۲۰۱۴ آقای Schuh با فروش کمپانی StreetScooter به پست آلمان، سرمایه زیادی را کسب کرد. وی در اقدامی هوشمندانه، این سرمایه را برای راه اندازی استارتاپ e.Go Mobile صرف کرد، بعدها شرکت معروف ZF نیز با سرمایه گذاری ۱۳۵ میلیون یورویی، در زمینه توسعه مینی بوس های خودران، با این استارتاپ وارد همکاری شد.

اولین خودروی ساخت e.Go Mobile لایف (Life) نامگذاری شده، این خودرو در دسته مدل های کوچک شهری جای گرفته و می تواند چهار نفر را حمل کند. به لحاظ ابعاد لایف کمی کوچک تر از فیات ۵۰۰ بوده و با سه ظرفیت باتری متفاوت عرضه خواهد شد.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

لایف ۲۰ که مدل پایه محسوب می شود، از باتری ۱۴٫۹ کیلووات ساعتی بهره می برد. این باتری موتور ۲۰ کیلوواتی (معادل ۲۷ اسب بخار) را تغذیه نموده و تا ۱۲۱ کیلومتر مسافت به شارژ مجدد نیازی ندارد. قیمت لایف ۲۰ در آلمان از ۱۵,۹۰۰ یورو آغاز می شود.

لایف ۴۰ دیگر نسخه از خودروی برقی ژرمن ها است که به موتور ۴۰ کیلوواتی (معادل ۵۴ اسب بخار) مجهز شده و با تکیه بر باتری ۱۷٫۹ کیلووات ساعتی می تواند تا ۱۴۲ کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد. این نسخه قیمتی برابر با ۱۷,۴۰۰ یورو دارد.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

قوی ترین نسخه از لایف حامل پسوند ۶۰ در نام خود است. این نسخه نیروی خود را از موتور ۶۰ کیلوواتی (معادل ۸۰ اسب بخار) دریافت می کند، وظیفه تامین انرژی آن را نیز پک باتری ۲۳٫۹ کیلووات ساعتی بر عهده دارد؛ دامنه حرکتی لایف ۶۰ برابر با ۱۸۴ کیلومتر و قیمت آن ۱۹,۹۰۰ یورو تعیین شده است.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

در جدول زیر می توانید مشخصات سه نسخه از لایف را با هم مقایسه کنید.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

به گفته مقامات e.Go Mobile، این شرکت تاکنون ۳۲۰۰ سفارش برای لایف دریافت کرده است. جالب آنکه ژرمن ها به منظور تحویل به موقع این سفارش ها، از پذیرش سفارش جدید خودداری می کنند، اقدامی که فروش فوری برخی مونتاژکاران پس از پیش فروش را به یاد می اندازد!

تولید مدل ارزان خودروی برقی

انتظار می رود تولید لایف از ماه مارس ۲۰۱۹ و تحویل آن از ماه آپریل شروع شود. بر اساس پیش بینی ها، e.Go Mobile تا سال ۲۰۲۰ سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی برقی تولید خواهد کرد، برای مقایسه بد نیست بدانید تسلا سال گذشته موفق به تولید این میزان خودرو شده بود.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

به غیر از استارتاپ مذکور، فولکس واگن نیز قصد دارد در آینده نزدیک یک مدل برقی ارزان قیمت به سبد محصولات خود اضافه کند.

در پایان بد نیست به این نکته اشاره کنیم در حالی که کمپانی های ریز و درشت عزم خود را جزم کرده اند تا با توسعه هر چه بیشتر مدل های برقی و تسهیل شرایط خرید از میزان آلودگی محیط های شهری بکاهند، شرکت هایی هم هستند که بدون هیچگونه نوآوری با خیالی راحت بر سر میزان افزایش قیمت اتومبیل های از رده خارج با هم کورس گذاشته اند، خیالی که مسلما به لطف وجود مشتری راحت شده است.

تولید مدل ارزان خودروی برقی

 

تولید مدل ارزان خودروی برقی

منبع: digiato.com

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس