جدیدترین اختراعات

وبگردی آمانداسان- اختراعات مخترعین در سراسر جهان باعث رشد و پیشرفت جوامع و باز شدن دریچه‌های جدیدی از علم و فناوری می‌شود. در ادامه به معرفی برخی از اختراعات می پردازیم.

 فناوری جدیدی که سبب رشد چند برابری سلول‌های خورشیدی می‌شود

محققان موفق به پیدا کردن روش جدیدی به کمک فناوری نانو شده‌اند که می‌تواند بازده سلول‌های خورشیدی را تا ۷ برابر افزایش دهد در این روش سلول‌‌های خورشیدی پلیمری به کمک نانو تکنولوژی قدرتمند‌تر می‌شوند و می‌تواند تا حدود ۵۸ درصد رشد داشته باشند و همین موضوع سبب می‌شود تا بازدهی آنها بالاتر رود.

جدیدترین اختراعات

طراحی جوهرهای جدید برای قرار گرفتن در مدارهای الکترونیکی

محققان توانسته‌اند نوع جدیدی از جوهر‌ها را ابداع کنند که می‌تواند در مدارهای الکترونیکی به کار رود، این جوهر‌ها که قابلیت رسانایی دارند و روش‌های جدیدی را برای نوشتن ابداع می‌کنند این جوهر در ابزار مختلف صفحه‌های الکترومغناطیسی‌ قابل استفاده است و همچنین با ذخیره انرژی می‌تواند روش‌های جدیدی برای چاپ ارائه کند.

جدیدترین اختراعات

 کاغذ جدیدی که بیماری خونی را تشخیص می‌دهد

گروهی از محققان توانستند کاغذ جدیدی برای آزمایش خون طراحی کنند این کاغذ ارزان‌ قیمت قادر است انواع بیماری‌های عفونی را تشخیص دهد و پس از آنکه چند قطره از خون بیمار روی آن ریخته شود تغییر رنگ می‌دهد که بر اساس همین تغییر رنگ می‌توان متوجه شد که فرد بیمار است.

جدیدترین اختراعات

 

 

 

جدیدترین اختراعات

 

منبع: yjc.ir

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس