جزیره مار، برزیل

وبگردی آمانداسان-در ۳۳ کیلومتری خلیج سائو پائولو کشور برزیل، جزیره ای مخوف به نام داگیمیدا گرند «Ilha da Queimada Grand» وجود دارد که به جزیره مارها شهرت دارد. 

وسعت این مکان به حدود ۴۳۰ هزار متر مربع می رسد که در ارتفاع ۲۰۶ متری بالاتر از سطح دریا قرار گرفته است.

داگیمیدا گرند دارای آب و هوایی معتدل و پوششی سبز مشابه جنگل های انبوه می باشد که همین امر سبب شده مارها بتوانند با پنهان شدن در میان درختان و گیاهان طعمه های خود را غافل گیر کنند.

این جزیره در حدود ۱۰۰ هزار سال پیش، با بالا آمدن سطح آب دریا از آمریکا جدا شده و به همین دلیل گونه هایی از مارها در آن گیر افتاده و همچنان به حیات خود ادامه می دهند. همین امر سبب شده است که این جزیره به یکی از مکان های ممنوعه تبدیل شود که گردشگران اجازه بازدید از آن نداشته و فقط محققان و تیم های تحقیقاتی برای جمع آوری داده های خود می توانند در این جزیره حضور داشته باشند.

بر اساس تحقیقات انجام شده حدود ۲۰۰۰ مار سمی در این جزیره زندگی می کنند که در میان آنها افعی طلایی از همه سمی تر و خطرناک تر است و حدود ۹۰ درصد مرگ و میرهای حاصل از مار گزیدگی در برزیل به خاطر نیش زهر آلود این مار بوده است. گفتنی است که سم این افعی ۳ تا ۵ برابر کشنده تر از نمونه مارهای دیگر می باشد.

شما با رفتن به این مکان هیچ راه فراری از دست مارها نخواهید داشت چرا که به گفته مردم محلی در هر یک متر مربع از آن ۱ الی ۵ مار زندگی می کند. منبع تغذیه اصلی این مارها پرندگان مهاجر هستند، چون تقریبا هیچ منبع غذایی دیگری برای آن ها وجود ندارد.

نکته جالب در مورد این جزیره این است که لوییس فرانکو یکی از محققان موسسه «Butantan» به همراه همکار خود مارسیو مارتینز در این جزیره گونه های دیگری از جمله رتیل غول پیکر و مارمولک تگو بزرگ، را هم دیده اند.

اگر بدانید با قدم زدن در جزیره مارها هر لحظه ممکن است نیشی سمی شما را از پای در آورد، چه حسی خواهید داشت؟

با حضور در جزیره مارها مرگ برای شما آغوش می گشاید، افعی طلایی در این جزیره کوچک، ناگهان غافل گیرتان می کند و اگر زهر سم آلود آن وارد بدن شما شود، تنها چند دقیقه بیشتر زنده نخواهید ماند.

جزیره مار، برزیل جزیره مار، برزیل جزیره مار، برزیل جزیره مار، برزیل جزیره مار، برزیل

 

جزیره مار، برزیل

 

منبع  تک ویترینو

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس