فعال سازی زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

وبگردی آمانداسان-کاربران به طور متوالی به تایپ برای جستجو یا مکالمات از طریق پیام رسان ها نیاز دارند که در مواردی تایپ کردن بسیار دشوار است و قابلیت تایپ صوتی در چنین مواردی بسیار کاربردی خواهد بود.

در ابتدا تایپ صوتی گوگل از زبان فارسی پشتیبانی نمی کرد. اما همانطور که می دانید تایپ صوتی گوگل به زبان فارسی در اندروید ارائه شده است و به راحتی می توانید با بیان جملات، متن آن ها را در اختیار داشته باشید. در ادامه به بررسی این قابلیت و آموزش دسترسی به آن خواهیم پرداخت.

 

برای دسترسی به تایپ صوتی به زبان فارسی کافی است تا کیبورد گوگل را فعال نمایید و تنظیمات زیر را اعمال کنید. برای فعال سازی کیبورد گوگل باید وارد Settings شوید.

 زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

وارد گزینه ی Language & input شوید.

 زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

در بخش Keyboard ابتدا کیبورد گوگل را فعال کنید و گزینه ی Google Voice Typing را تیکدار نمایید تا تایپ صوتی گوگل در کیبورد شما فعال شود.

زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

برای فعال سازی زبان فارسی باید کیبورد را در بخش پیام ها باز کنید و بر روی میکروفون کلیک کنید.

زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

در کادر باز شده بر روی آیکون تنظیمات کلیک نمایید.

زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

در صفحه ی باز شده بر روی Languages کلیک کنید و زبان فارسی را تیکدار نمایید و بر روی Save کلیک کنید.

زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

در نهایت خواهید دید که از این پس با کلیک بر روی میکروفون در کیبورد گوگل با بیان جملات، متن تایپ شده ی آن را در اختیار خواهید داشت. این قابلیت در بخش جستجو، ارسال پیام و در تمامی مواردی که نیاز به تایپ کلمات است کاربردی خواهد بود. قدرت تشخیص این قابلیت به کمک هوش مصنوعی بسیار بالا است و به راحتی تمامی کلمات و جملات عامیانه را تشخیص خواهد داد. این قابلیت تایپ صوتی غلط های املایی را نیز بسیار کاهش می دهد.

 

 

 

زبان فارسی در تایپ صوتی گوگل

 

منبع sakhtafzarmag

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس