بروز رسانی سرویس گوگل ارث و لو رفتن مکان یک پایگاه نظامی مخفی تایوان

وبگردی آمانداسان-روز گذشته مورد بسیار جالب و البته مهمی در زمینه سرویس گوگل ارث رخ داد و بعد از بروزرسانی این سرویس، عکس‌هایی روی خروجی آن قرار گرفتند که مکان و نقشه‌هایی یک پایگاه مخفی نظامی ارتش تایوان را به همه کاربران جهان نشان می‌دهد!

همانطور که گفتیم این مورد جالب بعد از بروزرسانی سرویس گوگل ارث و عرضه عکس‌های سه بعدی از رندرهای صورت گرفته از بخش‌هایی از شهرهای تایپه، تایپه جدید، تائویوان و تایچانگ به وقوع پیوسته است.

تا پیش از این گوگل به درخواست واحدهای نظامی بخش‌هایی از سرویس خود را که در آن مراکز نظامی و محافظت شده خاص قرار داشتند را تار می‌کرد تا کاربران عادی نتوانند به جزئیات دقیق این مکان‌ها پی ببرند ولی در نسخه جدید به نظر این مورد لااقل برای ارتش تایوان اتفاق نیفتاده و پایگاهی مهم که در آن نظامیان این کشور در حال انجام خدمت بوده‌اند به تصویر کشیده شده است.

با این اطلاعات و تصاویر جدید کاربران عادی می‌توانند به مکان دقیق، نحوه استقرار تجهیزات و خودروهای نظامی، ساختار ساختمان‌ها و حتی محل قرارگیری جنگ‌افزارها و انبار مهمات این پایگاه پی ببرند و این مورد می‌تواند بسیار خطرناک و مهم باشد.

 

سرویس گوگل ارث

همچنین نکته عجیب‌تر این است که در بروزرسانی جدید این سرویس محل اداره امنیت ملی تابوان به همراه ساختمان اصلی سرویس اطلاعات ارتش این کشور با بالاترین کیفیت روی سرورهای گوگل قرار گرفته است که می‌تواند جنجالی بزرگ به پا کند.

در همین زمینه وزیر دفاع دولت تایوان آقای ین ت فا، اعلام کرده است که دولت کمیسیونی ویژه برای بررسی و پگیری این مورد بزرگ امنیتی ایجاد کرده است که با گوگل مذاکره کرده و هر چه سریعتر بتواند این مشکل را رفع کرده و همچنین در خصوص سیاست‌های امنیتی تایوان با این شرکت مذاکره کند.

البته طبیعی است که گوگل به زودی این عکس‌ها را به حالت تار درآورده و دقت سرویس خود را بالاتر خواهد بود.

همانطور که گفتیم به دلیل حساسیت سرویس گوگل ارث این شرکت در تعامل با دولت‌های مختلف، محل‌های حساس نظامی و اطلاعاتی آنها را از دید عموم مخفی می‌کند چرا که در صورت عدم انجام این کار، نقشه و مشخصات کلی این محل‌ها می‌توانند به راحتی توسط تروریست‌ها و معاندان آنها مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

 

سرویس گوگل ارث

منبع shahrsakhtafzar.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس