گوگل از پروژه ساخت سلاح های مجهز به هوش مصنوعی انصراف داد

وبگردی آمانداسان-کمپانی گوگل روز گذشته در بیانه ای درون سازمانی اعلام کرد انصراف خود را از پروژه Maven تقدیم مقامات وزارت دفاع ایالات متحده کرده است.

سلاح های مجهز به هوش مصنوعی

به گفته این شرکت، گوگل فعالیت های خود را در این پروژه ادامه نخواهد داد و در عوض بر روی ایجاد یک منشور اخلاقی برای پروژه های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز خواهد شد. این منشور اخلاقی در پروژه های آتی کمپانی گوگل همواره مورد توجه قرار خواهد گرفت.

 

پروژه Maven که وزارت دفاع ایالات متحده و ارتش این کشور در آن با گوگل همکاری می کردند بر روی ساخت سلاح ها و به طور خاص هواپیماهای بدون سرنشینی تحقیقات انجام می داد که به قابلیت های هوش مصنوعی و الگوریتم های شبکه های عصبی مجهز شده بودند و می توانستند حملات خود را با استفاده از داده های پردازش شده توسط این شبکه ها برای کاهش تلفات غیر نظامی بهینه سازی کنند.

به گزارش نیویورک تایمز مقامات گوگل پس از انصراف از این پروژه، چهارچوبی قانونی و اخلاقی را برای خود تعیین خواهند کرد که در آن استفاده از هوش مصنوعی و تکنولوژی های مرتبط با آن برای ساخت تجهیزات نظامی ممنوع خواهد بود.

بر اساس اطلاعات به دست آمده این منشور اخلاقی طی هفته های آینده منتشر خواهد شد و در اختیار کارکنان گوگل نیز قرار می گیرد. اوایل امسال بود که بیش از ۳۰۰۰ نفر از کارکنان گوگل در نامه ای خطاب به ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت، از وی خواستند کار بر روی پروژه Maven را متوقف کند.

در بیانیه کارکنان گوگل آمده بود که “گوگل نباید خود را وارد صنایع جنگی کند”. ماه گذشته وب سایت گیزمودو خبر داده بود که تقریبا ۱۲ نفر از کارکنان رده بالای گوگل در اعتراض به فعالیت های این شرکت در پروژه Maven از کار خود استعفا داده اند.

با این وجود گوگل تنها شرکتی نیست که با سازمان هایی از ارتش آمریکا همکاری می کند. پیش تر آمازون نیز نوعی تکنولوژی تشخصی تصاویر را در اختیار وزارت دفاع ایالات متحده قرار داده بود و مایکروسافت هم خدمات رایانش ابری به ارتش و سازمان های دفاعی آمریکا ارائه می کند.

 

سلاح های مجهز به هوش مصنوعی

 

منبع sakhtafzarmag

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس