گفت و گو باسرپرست تیم طراحی لامبورگینی ایرانی

وبگردی آمانداسان-در شهر تبریز متخصصان ایرانی با استفاده از مهندسی معکوس، مشابه سازی موفق به طراحی و ساخت خودروی «لامبورگینی مورسیه لاگو اس وی» شدند.

لامبورگینی از جمله خودروهایی است که هر کسی آرزوی داشتن آن را در سر دارد.

این رویا عده ای از جوانان ایرانی را بر آن داشت تا تحقق آن را آرزوی دست نیافتنی نپندارند و خود دست به ساخت لامبورگینی آن هم از نوع ایرانی کنند.

“مسعود مرادی” از جمله ایده پردازان این طرح بود و با کمک جمعی از دوستان توانست این خودروی جالب را از طریق مهندسی معکوس شبیه سازی کند.

با مسعود مرادی، خلاق و سرپرست تیم طراحی لامبورگینی ایرانی
در این راستا خبرگزاری «اسپوتنیک» با مسعود مرادی، خلاق و سرپرست تیم طراحی لامبورگینی ایرانی به گفت و گو پرداخته است.

ایده تولید لامبورگینی ایرانی از کجا آغاز شد؟

خودرو علاقمندی اول ما بود و خودروی “لامبورگینی” نیز بهترین خودرویی است که ما به آن علاقه داشتیم. در واقع “لامبورگینی” رویای ما بود و ما در حال ساخت رویای خودمان بودیم. از طرفی دیگر ما طراح هستیم و دوست داشتیم یک روز طراح صنعت در زمینه خودرو بشویم. ترکیب این دو در زندگی ما باعث شد تا به این ایده و هدف خود برسیم.

 

جزئیات و نحوه اجرای این طرح به چه صورت بوده است؟

ما این پروژه را از مرحله طراحی دیجیتال و تهیه دیتا کد شروع کردیم. ابتدا در برنامه “آلیاس دیزاین” تمام جزییات آن را طراحی کرده و سپس طبق دیتا کد کار مدلسازی را انجام دادیم. بعد از اتمام فینیشینگ مدل قطعات بدنه را به کارگاه ساخت و تولید انتقال دادیم.

در آن جا شاستی را طبق نمونه اصلی ساختیم و همزمان از بدنه ها قالب گرفته و قطعه درست کردیم. در ادامه کار، مکانیک برق، مونتاژ بدنه و ساخت تریم داخل هم مکمل کار شد. سپس خودرو وارد مرحله تست جاده ای شد و بعد از اطمینان از نتیجه کار خودرو، وارد مرحله نقاشی و تزیینات داخلی شد و در انتها مرحله مونتاژ نهایی را هم داشتیم.

 

چه زمانی از این خودرو رونمایی کردید؟

این خودرو در ۱۷ “مهرماه” سال۹۷ رونمایی شد.

 

 

 

 

 

کیفیت آن را چطور ارزیابی می کنید و آیا امکان صادرات آن به کشورهای دیگر وجود دارد؟

به نظر ما، کیفیت این خودرو در سطح بسیار بالایی قرار دارد اما در آینده همچنان باید بهتر هم بشود چرا که ما در صدد بهتر شدن آن هستیم.

در مورد تولید و فروش آن چه در داخل کشور و چه در کشورهای دیگر، به مالکیت معنوی که در اختیار کمپانی مادر یعنی خود “لامبورگینی” قرار دارد، بستگی دارد.

ما به کمپانی “لامبورگینی” علاقمندیم و برای آن برند، ارزش بسیار بالایی قائل هستیم. ما فکر کردیم با مهندسی معکوس یکی از بهترین خودروها، میتوانیم به دانش فنی طراحی و ساخت سوپر خودرو ها دست پیدا کنیم. بنابراین خودروی “لامبورگینی” را انتخاب کردیم چرا که که فکر می کنیم آنها بهترین هستند.

 

طراحی لامبورگینی ایرانی
لامبورگینی ایرانی

این مدل خودرو چه ویژیگی های فنی دارد؟ 

لامبورگینی ایرانی ۳۰۶ اسب بخار قدرت، ۲۸۰ کیلومتر بر ساعت سرعت، ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری، گیبرکس ۶ سرعته، سیستم پایداری به روز، ۴۷۱ سانتی متر طول، ۲۶۰ سانتی متر عرض و ۱۱۴ سانتی متر ارتفاع دارد. در حالیکه لامبورگینی ایتالیایی می تواند ۳۴۲ کیلومتر در ساعت سرعت داشته باشد. 

طراحی لامبورگینی ایرانی
لامبورگینی ایرانی

برنامه آینده شما چیست؟

ما به دنبال فرصتی هستیم تا پیام عذر خواهی خودمان را به کمپانی “لامبورگینی” برسانیم چرا که ما ایده خود را از آنها قرض گرفته ایم اما در نهایت قصد ما پایه گذاری یک برند جدید است تا بتوانیم ایده های خودمان را بسازیم و تبدیل به یک برند جهانی بشویم. به همین جهت، از بی اخلاقی در دنیای صنعت و خودرو اجتناب خواهیم کرد.

شعار ما گویای طرز تفکر ماست:

ما در آینده ای نزدیک بهترین سوپر خودروی خود را خواهیم ساخت.

این حرکت ما فقط یک جهش است با حس “لامبورگینی”.

طراحی لامبورگینی ایرانی

منبع sputniknews.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس