عوارض ترک فست فود

وبگردی آمانداسان- ترک فست فود و هله هوله‌ها می‌تواند عوارضی مشابه ترک مواد مخدر داشته باشد!

عوارض ترک فست فود

بر اساس مطالعه تازه‌ای که در دانشگاه میشیگان انجام شده، افرادی که مصرف برگر، چیپس و پیتزا را کنار می‌گذارند، همان نوع ناراحتی، خستگی و افسردگی را تجربه می‌کنند که مصرف‌کنندگان مواد مخدر بعد از ترک دچارش می‌شوند. اما اگر کسی بتواند ۵ روز تاب بیاورد و دوباره سراغ چیپس و پیتزا و البته برگر نرود، ترک برایش راحت‌تر شده، کمتر هوس این خوراکی‌ها را کرده و احساس کسالتش کم‌کم از بین می‌رود.به گفته محققان غذاهای چرب برای مغز اعتیادآور هستند و تغییر رژیم غذایی برای افرادی که به غذاهای چرب عادت دارند، سخت‌تر از چیزی است که قبلا محققان تصور می‌کردند.
قبلا عوارض ترک شکر در حیوانات و در محیط آزمایشگاه بررسی شده بود، اما حالا تاثیر ترک هله هوله‌هایی مثل چیپس و فست فودهایی مثل پیتزا و برگر روی انسان هم تایید شده است.
شکر و نمک هر دو از معروف‌ترین موادی هستند که ایجاد «هوس» می‌کنند و به همین خاطر افراد بی‌اراده جذب غذاهای شیرین و شور می‌شوند و به این ترتیب، چاق شده و سلامت‌شان را از دست می‌دهند.
و اگر فردی بخواهد خواسته بدنش نسبت به قوطی دوم نوشابه، یک برگر یا یک پاکت چیپس را نادیده بگیرد، احساس بدبختی و واماندگی سراغش می‌آید!
این احساس ناامیدی می‌تواند فرد را به سمت مصرف بیشتر این غذاها بکشد و ایجاد تغییر برای داشتن یک رژیم سالم‌تر را سخت کند.
این سیستم پاسخگویی بدن، به این معنی است که غذا می‌تواند اعتیادآور باشد و مغز را مشتاق وعده بعدی غذاهای پرچربی مثل چیپس و پیتزا کند.
به این ترتیب تعداد افراد چاق روز به روز در دنیا بیشتر شده و به تناسب آن، تعداد افرادی که به خاطر سرطان، سکته مغزی و بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دهند، افزایش می‌یابد.

 

 

 

عوارض ترک فست فود

 

منبع: ninisite.com

 

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس