عکس ناسا از دورترین جرم آسمانی

وبگردی آمانداسان- سازمان فضایی ناسا سال نوی میلادی را با ثبت یک رکورد تاریخی آغاز کرد و توانست با استفاده از فضاپیمای نیوهوریزونز از دورترین جرم آسمانی که تا به حال مصنوعات بشر به نزدیکی آن رسیده اند، عکاسی کند.

این شی یک جسم صخره ای موسوم به Ultima Thule است که فضاپیمای نیوهوریزونز موفق شده از فاصله ۳۵۰۰ کیلومتری آن رد شود و چند عکس محدود از آن بیندازد.

عکس ناسا از دورترین جرم آسمانی

اگر چه عکس های تهیه شده کیفیت زیادی ندارند، اما ظاهر این صخره فضایی که شباهت زیادی به گوی های بازی بولینگ دار را به خوبی نشان می دهند. ناسا وعده داده که طی روزهای آینده تصاویر دقیق تر وباکیفیت تری از Ultima Thule تهیه شده و در معرض دید عموم قرار می گیرد.

Ultima Thule در انتهای منظومه شمسی و بعد از سیاره نپتون قرار گرفته است و انتظار می رود ارسال اطلاعات تهیه شده از آن به کره زمین ماه ها و چه بسا چند سال به طول بینجامد.

این سیاره ۳۲ در ۱۶ کیلومتری در فاصله ۴ میلیارد کیلومتری از زمین قرار گرفته است و در محیط اطراف آن سیارک ها و ستاره های دنباله دار زیادی قرار دارند که بخش عمده آنها از یخ تشکیل شده است.

قرار است ناسا با برگزاری کنفرانس خبری در مورد این دستاورد علمی اطلاعات بیشتری را در دسترس علاقمندان قرار دهد، اما هنوز این وعده عملی نشده است.

 

عکس ناسا از دورترین جرم آسمانی

منبع: farsnews.com

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس