جدیدترین قابلیت دستیار هوشمند گوگل/قصه شب برای کودکان

دستیارهای هوشمند این روزها همچنان در حال توسعه و هوشمندتر شدن هستند و در این میان برخی ویژگی‌ها به آنها اضافه شده که تا پیش از این تصورش را هم نمی‌کردیم به جز انسان‌ها چیزی بتواند آنها را انجام دهد.

در جدیدترین این قابلیت‌ها، دستیار هوشمند گوگل به توانایی تعریف کردن قصه شب برای کودکان مجهز شده است.

در سال ۲۰۱۷ گوگل این قابلیت را به دستیار هوشمند خود در دستگاه‌های Google Home اضافه کرد که چطور بتوان برای یک کودک، قصه تعریف کرد. در مراسم روز ملی «قصه گویی» در امریکا در روز گذشته روشی توسط گوگل معرفی شد که حالا کودکان را با قصه گویی جدید همراه می‌کند؛ قصه گویی که وجود فیزیکی ندارد ولی همه قصه‌های دنیا را بلد است.

این قابلیت در حال حاضر برای کاربران کشورهای انگلیسی زبان امریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و هند در دسترس کاربران سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS است و می‌توان با گفتن “Hey Google, tell me a story” از این دستیار بخواهید برایتان قصه بگوید.

قابلیت دستیار هوشمند گوگل

برای دسترسی به این قابلیت لازم است کاربران نرم‌افزار Google Play Books خود را فعال کرده باشند و پس از آن می‌توان با فراخوانی یک داستان با دستور صوتی، دستیار هوشمند گوگل را به قصه گویی تبدیل کنید که متناسب با نوع کتاب، سبک تعریف داستان یا قصه را انتخاب و برای کودکان یا بزرگسالان قرائت می‌کند.

البته این دستیار هوشمند قابلیت‌های جذاب دیگری نیز در این زمینه به خود دیده و می‌تواند کتاب‌های سبک‌های مختلف که پیش از این توسط ناشران متعدد و در زمینه‌های مختلف منتشر شدند را نیز برای افراد مختلف خانواده بخواند و در عین حال کتاب‌های Disney و همچنین کتاب‌های آموزشی برای نوجوانان نیز توسط این دستیار قابل دسترسی خواهند بود.

در کنار ویژگی‌های فوق قابلیت ارائه کتاب‌های صوتی از Google Play نیز به این دستیار اضافه شده که البته این بار راوی داستان یک انسان واقعی خواهد بود.

 

قابلیت دستیار هوشمند گوگل

منبع shahrsakhtafzar.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس