معماهای حل نشده ی تاریخ

وبگردی آمانداسان- در گوشه و کنار این کره خاکی رازها و معماهای بسیاری نهفته است. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ مورد از بزرگترین معماهای تاریخ که سال هاست ذهن بشر را درگیر کرده اند.

معماهای حل نشده ی تاریخ

به دلیل از بین رفتن شواهد و اسناد تاریخی، انسان هیچگاه قادر به درک برخی از مسائل نخواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا بزرگترین معماهای تاریخ که هنوز بشر قادر به حل آن ها نشده است، آشنا شوید.

جک قاتل چه کسی بود؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

در سال ۱۸۸۸ میلادی شخصی ملقب به جک قاتل یا جک قصاب، پنج زن بی گناه را به قتل رساند و جنازه آنها را قطعه قطعه کرد. بلافاصله نامه های بسیاری به دست ماموران پلیس رسید که احتمالا برخی از آنها از طرف خود قاتل بودند. طبق آخرین اخبار منتشر شده، متهم اصلی این قتل ها، زنی به نام لیزی ویلیامز است؛ با این حال هویت اصلی جک آدمکش هنوز به طور قطع مشخص نیست. جک قاتل یکی از بی رحمانه ترین و بزرگترین معماهای تاریخ به شمار می آید.

جیمی هوفا کجاست؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

جیمی هوفا، رئیس اتحادیه کامیون داران شهرستان اوکلند بود که به دلیل ارتکاب جرایم متعدد، حدود ۵ سال از عمرش را پشت میله های زندان سپری کرد. وی پس از اتمام دوره محکومیتش، در جولای سال ۱۹۷۵ ناپدید شد. ماموران پلیس و پزشکی قانونی تمام مناطق اطراف دیترویت و اوکلند را جستجو کردند اما ردی از او نیافتند. گمانه زنی های بسیاری پیرامون مکان و نحوه به قتل رسیدن او وجود دارد. برخی معتقدند جسد وی در زیر استادیوم جاینتز (واقع در نیوجرسی) مدفون است.

قاتل یا قاتلان جیمی هوفا هنوز شناسایی نشده اند. ریچارد کوکلینسکی ملقب به مرد یخی قبل از مرگش به قتل هوفا اعتراف کرد. با این حال کارشناسان و محققین پرونده، این ادعای کوکلینسکی را دروغ محض می دانند.

مقبره کلئوپاترا در کجا قرار دارد؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

مورخان بسیاری از جمله پلوتارک بر این باورند که کلئوپاترای هفتم به همراه معشوقش مارک آنتونی، در مقبره ای باشکوه مزین به طلا، نقره، زمرد، مروارید، آبنوس و عاج فیل در نزدیکی معبد آیزیس (الهه طبیعت مصر) دفن شده است. اما مختصات مکانی معبد آیزیس همچنان یکی از بزرگترین معماهای تاریخ به شمار می آید.

در سال ۲۰۱۰ یک عملیات حفاری در نزدیکی شهر اسکندریه صورت گرفت که به یافتن چندین مقبره، از زمان حکومت کلئوپاترا منجر شد؛ اما هیچ یک از آن‌ها مربوط به شخص کلئوپاترا نبود. باستان شناسان می گویند این مقبره یا به کلی سرقت شده و یا در مکانی کاملا محرمانه قرار دارد.

چه کسی جان اف. کندی را به قتل رساند؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

در نوامبر سال ۱۹۶۳ لی هاروی اسوالد، رئیس جمهور کندی را به ضرب گلوله ترور کرد. البته به گفته شاهدین حاضر در صحنه، وی تنها کسی نبود که در آن لحظه اقدام به تیراندازی کرد. پیش از آنکه اسوالد در جلسه محاکمه حضور یابد، صاحب یک باشگاه شبانه به نام جک روبی او را به قتل رساند. روبی نیز چهار سال بعد به علت سرطان ریه در زندان درگذشت.

برخی اخبار حاکی از آن است که قتل کندی هیچ ارتباطی با جک روبی ندارد؛ اما عده ای دیگر معتقدند انگیزه روبی از کشتن اسوالد، مخفی ماندن حقایق مربوط به ترور بوده است. پرونده قتل جان اف. کندی یکی از بزرگترین معماهای تاریخ آمریکاست که احتمالا هیچگاه حل نخواهد شد.

آیا وجود گودالی پر از پول در اُآک صحت دارد؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

بیش از دویست سال است که اهالی منطقه نوا اسکوشیا از یک گودال پر از پول در جزیره اُآک صحبت می کنند. آن‌ها معتقدند یک دزد دریایی به نام ویلیام کید، گنج چندین ساله خود را درون این گودال مخفی کرده است. علی رغم جستجوهای بسیار هنوز هیچ گنجی در این ناحیه پیدا نشده اما حفاری ها همچنان ادامه دارد. یک برنامه تلویزیونی به نام نفرین جزیره اُآک نیز پیرامون این موضوع ساخته شده که فصل جدید آن در سال ۲۰۱۹ پخش می شود.

آیا گنجینه طومار مسی واقعی است؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

باستان شناسان در سال ۱۹۵۲ میلادی موفق به کشف یک طومار مسی در اطراف شهر قمران شدند که نوشته های روی آن، خبر از یک گنج پنهان می داد. قدمت طومار به ۱۹۰۰ سال پیش برمی گردد؛ یعنی زمانی که کنترل نواحی قمران در دست امپراطوری روم بود.

در آن هنگام شورش های بسیاری علیه رومیان شکل می گرفت، لذا دانشمندان معتقدند این گنجینه برای آن مخفی شده که از دست رومیان در امان بماند. اطلاعات مربوط به گنج و مکان نگهداری آن همچنان یکی از بزرگترین معماهای تاریخ است.

سرانجام تابوت عهد به کجا رسید؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

در سال ۵۸۷ قبل از میلاد، یک ارتش بابلی به فرماندهی نبوکد نصر دوم به اورشلیم حمله کرد و پس از غارت شهر، نخستین عبادتگاه یهودیان را از بین برد. تابوت عهد که حامل ۱۰ فرمان موسی (ع) بود، نیز در این عبادتگاه قرار داشت.

پس از گذشت سال ها، هنوز فرضیات متعددی در مورد این حادثه وجود دارد. آیا تابوت عهد در کشمکش جنگ از بین رفته و یا به بابل بازگردانده شده است؟ برخی یهودیان بر این باورند که تابوت به اراده خداوند ناپدید شده و پس از آمدن منجی، بار دیگر ظاهر می شود.

آیا باغ های معلق بابل واقعی بودند؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

مورخان بسیاری در کتاب های خود از باغ های معلق بابل (واقع در عراق کنونی) سخن به میان آورده اند. این باغ های چند طبقه اکنون جزو عجایب هفتگانه جهان به شمار می آیند؛ با این حال باستان شناسان تا کنون کوچکترین اثری از این باغ ها نیافته اند.

استفانی دالی، محقق دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۱۳ اعلام کرد که این باغ ها در واقع در شهر نینوا ساخته شده اند. با توجه به جنگ ها و نابسامانی های بسیار در این مناطق، به نظر می رسد سرگذشت باغ های معلق برای همیشه در هاله ای از ابهام باقی بماند.

آیا شهری به نام آتلانتیس وجود خارجی دارد؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

بنا به نوشته های افلاطون، شهری به نام آتلانتیس در دریای اطلس وجود داشته که پس از حمله آتنی ها، کاملا زیر آب رفته است. محققین افسانه آتلانتیس را برگرفته از برخی حوادث واقعی در یونان می دانند. آنها معتقدند این اتفاقات مربوط به تمدن مینوسی هاست؛ تمدنی که حدود ۳۴۰۰ سال پیش ساکن جزیره کرت (واقع در یونان) بوده اند. البته این فرضیه چندان معتبر نیست؛ چرا که کرت در آب های مدیترانه واقع شده، نه دریای اطلس. آتلانتیس یکی دیگر از بزرگترین معماهای تاریخ است که شاید هیچ پاسخ قانع کننده ای برای آن وجود نداشته باشد.

زندگانی حضرت عیسی در این دنیا چگونه بود؟

معماهای حل نشده ی تاریخ

قدمت نخستین اناجیل به قرن دوم میلادی برمی گردد و اطلاعات زیادی از حوادث قرن اول در اختیار نیست. در همین راستا سوالات بسیاری در ذهن پژوهشگران دینی نقش بسته است. اناجیل دقیقا چه زمانی نوشته شده اند؟ چند درصد از داستان های موجود در انجیل واقعا اتفاق افتاده اند؟ زندگانی حضرت عیسی در این دنیا چگونه بود؟

محققان اخیرا خانه ای را در شهر ناصره (واقع در اسرائیل) پیدا کرده اند که مربوط به قرن یکم میلادی است. به گفته برخی از آن‌ها، مسیح (ع) دوران کودکی خود را در اینجا گذرانده است.

 

 

 

معماهای حل نشده ی تاریخ

 

منبع: click.ir

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس