نظریه سیبسون درباره قدیمی ترین هرم مصر

وبگردی آمانداسان- بدون شک هرم بزرگ جیزه یکی از مرموزترین و شگفت انگیزترین ساخته های دست بشر است. کشفیات جدید حاکی از آن است که مقبره یکی از بزرگترین فراعنه مصر، شاه خوفو درون تالار مخفی هرم جیزه قرار دارد.

 

نظریه سیبسون درباره قدیمی ترین هرم مصر
هرم جیزه حدود ۲۵۶۰ سال قبل از میلاد، به فرمان شاه خوفو ساخته شد. وی هزاران نفر را برای این کار به خدمت گرفت تا ساخت آن پس از ۲۰ سال به اتمام برسد. این هرم با ۱۴۶ متر ارتفاع، قدیمی ترین و بزرگترین هرم مصر و تنها بازمانده عجایب هفتگانه قدیم به شمار می آید

طی سال های اخیر رازهای بسیاری درباره هرم جیزه برملا شده، اما محققین همچنان در حال کشف مسائل جدیدتری هستند. آن‌ها پیش از این معتقد بودند که جسد مومیایی شده شاه خوفو، چندین سال قبل از هرم ربوده شده، زیرا تا کنون کسی موفق به کشف آن نشده است. اما اخیرا یک محقق تازه کار انگلیسی به نام مت سیبسون، مدعی شده که مقبره فرعون درون تالار مخفی هرم جیزه قرار دارد.

نظریه سیبسون درباره قدیمی ترین هرم مصر

سیبسون اشکال حکاکی شده روی هرم را به دقت مورد بررسی قرار داده و بر این باور است که علائم مثلثی شکل روی سنگ ها، خبر از وجود یک تالار مخفی و کشف نشده درون هرم را می دهد. روزنامه Sun به نقل از سیبسون گزارش می دهد:

قسمت غربی هرم جیزه بسیار ناهمگون و نامنظم است، لذا گمان می کنم تالار مخفی، در آن سوی هرم قرار گرفته باشد. شاید آن‌ها مقبره را در جایی ساخته و سپس راه پله ها را از بین برده اند. احتمالا ورودی دیگری نیز در هرم وجود دارد که تالارهای موجود در آن، فرد را به سمت مومیایی خوفو هدایت می کند.

با این حال شمار زیادی از دانشمندان با نظریه سیبسون مخالفند. آنها معتقدند که اهرام مصر، به طور قطع چیزی فراتر از یک مقبره غول پیکر هستند. جالب است بدانید که این نظریه، تنها تئوری بحث برانگیز درباره هرم بزرگ جیزه نیست؛ بنا به گفته برخی دیگر از محققین، این هرم یک ماشین انرژی بسیار عظیم است.

 

نظریه سیبسون درباره قدیمی ترین هرم مصر

منبع: click.ir

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس