لس‌آنجلس پرترافیک‌ترین شهر جهان است

وبگردی آمانداسان-ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر نوشت: ترافیک با در نظر گرفتن این موضوع که در برخی شهرها در سراسر جهان رانندگان نیمی از زمان رانندگی خود را در ترافیک می‌گذرانند، در حال تبدیل شدن به یک مساله جهانی است.

 

 

 

 

ترافیک باعث افزایش هزینه‌های رانندگان می‌شود؛ به طوری که تنها در ایالات متحده ترافیک در سال گذشته حدود ۳۰۰ میلیارد دلار به رانندگان هزینه تحمیل کرده‌ است.

در برخی از شهرها، رانندگان سالانه بیش از ۱۰۰ ساعت را پشت ترافیک می‌گذرانند.

یک شرکت امریکایی که در زمینه ترافیک و حمل و نقل تحقیقات انجام می‌دهد، اخیرا براساس آمار سال ۲۰۱۷ لیستی از پرترافیک‌ترین شهرهای جهان از لحاظ تراکم ترافیکی منتشر کرده است.

در این مطالعه ۱۳۶۰ شهر مورد بررسی قرار گرفته‌اند و طی آن “لس‌آنجلس” برای دومین سال به عنوان پرترافیک‌ترین شهر جهان انتخاب شده است.

این شهرها به ترتیب عبارتند از:

۱) لس‌آنجلس: در این شهر راننده‌ها به طور متوسط ۱۰۲ ساعت از زمان خود را در ساعات اوج ترافیک، گذرانده‌اند.

۲) مسکو: در این شهر، رانندگان ۲۶ درصد از زمان رانندگی خود را پشت ترافیک گذرانده‌اند.

۳) نیویورک: آمار زمان صرف شده در ترافیک توسط رانندگان این شهر ۹۱ ساعت اعلام شده که نسبت به ۸۹ ساعت سال گذشته، افزایش یافته است.

۴) سائوپائولو- برزیل: رانندگان این شهر نیز ۲۲ درصد از زمان رانندگی خود یعنی حدود ۸۶ ساعت را در زمان اوج ترافیک گذرانده‌اند.

۵) بوگوتا – کلمبیا: رانندگان در این شهر ۳۰ درصد از زمان خود را در ترافیک گذرانده‌اند. سال گذشته این آمار ۳۲ درصد گزارش شده بود.

۶) لندن – انگلیس: این شهر با زمان صرف شده حدود ۷۴ ساعت در ترافیک، توسط رانندگان در سال ۲۰۱۷ عنوان دومین شهر پرترافیک اروپا را پس از مسکو کسب کرده است.

 

پرترافیک‌ترین شهر جهان

 

منبع پایگاه خبری هفت صبح

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس