پشتیبانی آی‌فون سری ۲۰۱۹ از استاندارد وای‌فای ۶

وبگردی آمانداسان- صرف‌نظر از پتانسیل آی‌فون‌های ۲۰۱۹ اپل برای بهره‌مندی از ابعاد بزرگ‌تر، ناچ کوچک‌تر و ماژول دوربین بازطراحی شده انتظار می‌رود که این هندست‌ها بدون اعمال تغییرات اساسی روانه بازار شوند.

پشتیبانی آی‌فون سری 2019 از استاندارد وای‌فای 6

با این وجود، ارتقا برخی مشخصات داخلی چندان دور از انتظار نیست. به گفته وب‌سایت Barclays (از طریق سایت ۹To5Mac) بهبود سرعت ارتباط وای‌فای می‌تواند یکی از این تغییرات باشد.

این وب‌سایت در آخرین گزارش خود اعلام کرد که آی‌فون سری ۲۰۱۹ از جدیدترین استاندارد وای‌فای ۶ که بر مبنای فناوری IEEE 802.11ax طراحی شده پشتیبانی خواهد کرد. استاندارد مذکور امکان برقراری ارتباط با سرعتی تا ۴۰ درصد سریع‌تر از استاندارد فعلی وای‌فای ۵ (با فناوری ۸۰۲٫۱۱ac) را فراهم می‌کند. این استاندارد پیش‌تر و در سال ۲۰۱۴ ارایه شد. این افزایش کارآیی به موقعیت‌هایی که در آن‌ها چندین نفر مشغول استفاده از یک اتصال مشابه هستند، تعمیم پیدا می‌کند. این موضوع غالبا در خصوص هات‌اسپات‌های عمومی وای‌فای یا حتی در منزل صادق است. همچنین شبکه‌های وای‌فای ۶ هنگام اتصال هم‌زمان چندین کاربر بایستی از اطمینان‌پذیری بالاتری برخوردار باشند.

نهایتا وای‌فای ۶ بایستی بهبود شارژدهی باتری دستگاه را به‌دنبال داشته باشد؛ خبری که شنیدن آن برای بسیاری از کاربران آی‌فون خرسندکننده خواهد بود. استاندارد جدید با پیاده‌سازی ویژگی جدید «زمان بیدارباش هدف» اساسا زمان نیازمندی آتی دستگاه‌ها به سیگنال وای‌فای را پیش‌بینی می‌کند. این موضوع بدان معناست که در فواصل زمانی بین اتصالات، وای‌فای در وضعیت غیرفعال قرار گرفته و بدین ترتیب در مصرف باتری صرفه‌جویی می‌شود.

در صورت ادامه روند تاریخی پیشین، سری آی‌فون ۲۰۱۹ احتمالا در اوایل ماه سپتامبر معرفی خواهد شد. جزئیات این هندست‌ها همچنان مبهم هستند؛ اما با این‌حال به‌نظر می‌رسد که مجددا ۳ مدل آی‌فون به‌عنوان جانشینان مستقیم آی‌فون XR، آی‌فون XS و آی‌فون XS مکس مراحل توسعه را پشت سر می‌گذارند.

 

پشتیبانی آی‌فون سری ۲۰۱۹ از استاندارد وای‌فای ۶

منبع: itresan.com

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس