رونمایی از پلتفرم اختصاصی خودرو الکتریکی هیوندا در سال ۲۰۲۰

وبگردی آمانداسان-شرکت هیوندا یکی از برندهای مطرح تولیدکننده اتومبیل کره ای شناخته می شود که هر سال مدل های جدیدی را معرفی کرده و عرضه می دارد. در بخش خودروهای الکتریکی این کمپانی نیز فعال بوده و تاکنون چند مدلی مانند هیوندا کونا، آیونیک و چندی دیگر را عرضه داشت.

 

 

پلتفرم اختصاصی خودرو الکتریکی  هیوندا

حال به تازگی مشخص شد این شرکت در نظر دارد سال ۲۰۲۰ از خودرو الکتریکی رونمایی کند که به پلتفرم اختصاصی هیوندا مجهز است.

تاکنون عمده محصولات الکتریکی هیوندا مدل هایی با پلتفرم مشترک بودند اما این بار باید شاهد اتومبیل های الکتریکی یا به اختصار EV باشیم که از پلتفرم مخصوص خود بهره می برند.

اولین آن نیز سال ۲۰۲۰ معرفی می شود. سالی که فاصله چندانی با آن نداریم و در نزدیکیست. هیوندا جزئیات دقیقی درباره محصول الکتریکی خود اعلام نکرده و مشخص نیست این مدل با چه ویژگی ها و طراحی همراست.

تنها می دانیم پلتفرم اختصاصی در کار است اما این بدان معنا نیست که به طور حتم شبیه به مدل های دیگر هیوندا می باشد.

براساس گزارش ها هیوندا روی مدل های الکتریکی تمرکز می کند که از منبع انرژی متمرکزی برخوردار هستند. به نوعی کره ای ها قصد دارند رقیب جدی برای نیسان لیف و شورولت بولت را معرفی کنند.

پیش از این هیوندا اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵ می خواهد بیش از ۴۴ مدل اتومبیل الکتریکی را عرضه دارد. در مجموع نیز میزان فروش تا سال ۲۰۲۵ به ۱٫۶۷ میلیون دستگاه در هر سال پیش بینی شده است. 

این کمپانی مطرح امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ به یکی از سه سازنده برتر اتومبیل الکتریکی تبدیل شود. هیوندا مشخص نکرده آیا خودرو الکتریکی با برند زیرمجموعه خود کیا نیز عرضه می کند یا خیر.

کیا در حال حاضر مدل الکتریکی را در بازار عرضه می کند که به عنوان کیان سول شناخته می شود. حتی اخیرا نسخه الکتریکی کراس اوور نیرو نیز توسط این برند عرضه شد. اما کیا نیز همانند هیوندا فاقد پلتفرم اختصاصی اتومبیل الکتریکی است. 

باتوجه به مشترک بودن برندها، احتمالا این پلتفرم در میان دو شرکت مشترک است. گذشته از اتومبیل های الکتریکی، هیوندا برند لوکس جنسیس را در سال های گذشته تاسیس کرد.

گفته می شود اواخر سال جاری یک مدل شاسی بلند جنسیس معرفی خواهد شد. جزئیات دقیقی درباره این شاسی بلند در دست نیست اما تاکنون طراح های اولیه ای از آن دردسترس قرار گرفت. 

هیوندا افزود تا ۵ سال آینده می خواهد هزینه ۴۰ میلیارد دلاری در زمینه تحقیق و توسعه صرف کند. از این میزان ۲٫۹ میلیارد دلار برای مدل های الکتریکی و ۲٫۲ میلیارد نیز برای مدل های خودران است.

هیوندا در حال حاضر با استارتاپ امریکایی Aurora مشغول کار بوده تا بتواند بزودی فناوری خودران را برای محصولات آتی در نظر گیرد. حتی این شرکت می خواهد سال ۲۰۲۱ ناوگان تاکسی های خودران را در خیابان های کره جنوبی راه اندازی نماید.

 

 

 

منبع sakhtafzarmag.com

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس