پهپاد بدون صدا ساخته شد

وبگردی آمانداسان-دانشمندان موفق به ساخت پهپادی چهار پره‌ای شده‌اند که هیچ و سروصدایی از خود ایجاد نمی‌کند.

پهپاد بدون صدا ساخته شد

مولتی‌کوپترها یا پهپادها یکی از بهترین اختراعات بشر هستند اما سروصدای زیادی دارند و یکی از عوامل ایجاد آلودگی صوتی محسوب می‌شوند.

فقط تصور کنید که صدای یک مولتی‌کوپتر بزرگ مسافربری چقدر زیاد خواهد بود. باتوجه به این مشکل، درک شوارتز، مهندس برق، پهپاد جدیدی به نام «زمزمه» ساخته است که هیچ سروصدایی تولید نمی‌کند.

در حال حاضر نمونه اولیه‌ای از پهپاد زمزمه ساخته شده است و ظاهر آن شبیه به یک کوآدکوپتر معمولی است. با این حال به جای استفاده از پروانه (ملخ هواپیما) معمولی، در پهپاد زمزمه روترهای پره‌داری حلقه شکلی به کار گرفته شده است.

پهپاد بدون صدا ساخته شد

این روترهای پره‌دار حلقه شکل اختراع شوارتز است. با وجود این که روترها نیز محرک استاتیک (رانش ایستا) تولید می‌کنند اما مقدار آن به اندازه پره‌های معمولی نیست و به همین دلیل صدای تولیدی آن صفیرمانند است.

به گفته درک شوارتز، این روترها از فوم پلی اورتان ساخته شده‌اند و نسبت به نمونه‌های معمولی مقاوم‌تر هستند و از تصادف‌ها و برخوردها بیشتر جان سالم به درمی‌برند چرا که فشارهای داخلی آن کمتر است. همچنین در ساخت این روترها از مواد اولیه کمتری استفاده می‌شود اما قدرت آنها مشابه به پروانه‌های معمولی است.

شوارتز می‌گوید با ساخت هر نمونه اولیه‌ از پهپاد زمزمه، راندمان قدرتی این محصول بهبود می‌یابد.

 

 

پهپاد بدون صدا ساخته شد

 

 

 

منبع ana.ir

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس