پیشرفت هوش مصنوعی در عربستان

وبگردی آمانداسان-هوش مصنوعی روزبه‌روز فراگیرتر از قبل می‌شود و همه‌ی کشورها سعی دارند تا خود را در این زمینه ارتقا دهند.

البته کشورهای عربی هم از این قاعده مستثنا نیستند و باید بگوییم که کشورهای عربی در این سال‌ها درزمینه تکنولوژی و هوش مصنوعی پیشرفت زیادی داشته‌اند و در این زمینه با کشورهای پیشرفته دنیا رقابت می‌کنند.

اما در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با پیشرفت هوش مصنوعی در عربستان بگوییم و لازم به ذکر است که این کشور این روزها به هوش مصنوعی توجه زیادی دارد و احتمالاً تا سال ۲۰۳۰ به‌طور عمده این پیشرفت‌ها علنی خواهد شد.

بر اساس مطالعات و بررسی‌ها، هوش مصنوعی تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند ۱۳۵ میلیارد دلار تولید، از طریق هوش مصنوعی داشته باشد. درواقع این پیشرفت می‌تواند سرمایه‌گذاری بی‌نظیری برای عربستان باشد و این کشور را به رتبه‌ی دوم هوش مصنوعی در خاورمیانه تبدیل خواهد کرد.

باید بگوییم که رتبه‌ی اول خاورمیانه هم‌اکنون امارات متحده عربی است که بیشترین سرمایه‌گذاری را درزمینه هوش مصنوعی داشته است.

پیشرفت هوش مصنوعی در عربستان

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۳۰ پیشرفت هوش مصنوعی در عربستان به‌قدری خواهد بود که بخش‌های مختلفی تحت نظارت این تکنولوژی صورت خواهد گرفت.

البته باید اشاره‌کنیم که شهری هوشمند نیز با زیرساخت‌هایی متحیرکننده بر پایه‌ی هوش مصنوعی در عربستان در حال ساخت است که این شهر Neom نام دارد. این شهر نمونه‌ی یک شهر هوشمند است و سیستم حمل‌ونقل و ارتباطی آن کاملاً از طریق هوش مصنوعی صورت خواهد گرفت. البته ساختمان‌های کاملاً هوشمند نیز در این شهر، زندگی بشر را متحول خواهد کرد.

در حال حاضر مشخص است که عربستان سعودی در راستای هوش مصنوعی فکرهایی دارد و قصد دارد تا در این زمینه سرمایه‌گذاری‌هایی داشته باشد.

البته این کشور برای پیشرفت بیشتر در این زمینه از هندی‌ها و بریتانیایی‌ها نیز کمک گرفته است. به هر جهت این کشور نیز برای پیشرفت قدم‌هایی برداشته و سیستم اتوماتیک را جایگزین نیروهای انسانی می‌کند.

نکته‌ی خوب دیگر در این زمینه این است که در تمام این سال‌ها عربستان ثابت نمانده و خود را به کشورهای پیشرفته رسانده و البته به منابع زمینی و زیرزمینی خود تکیه نکرده است. این پیشرفت هوش مصنوعی می‌تواند برافزایش ثروت عربستان تأثیر خوبی داشته باشد.

 

 

پیشرفت هوش مصنوعی در عربستان

 

 

منبع dinu.ir

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس