چگونه هک را شروع کنیم

چگونه هک را شروع کنیم

 

بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند هکرها چگونه به سیستم ها و شبکه های کامپیوتری نفوذ می کنند و سوالات مختلفی در این زمینه برای پرسیدن دارند. یکی از این سوالات متداول این است که از کجا هک کردن را شروع کنیم؟

در این مطلب ما ابتدا در مورد انواع هکرها بحث می کنیم، سپس جواب سوال بالا را می دهیم.

 

انواع هکر:

به طور کلی سه نوع هکر ماهر داریم:

 • هکرهای کلاه سفید
 • هکرهای کلاه سیاه
 • هکرهای کلاه خاکستری

هکرهای کلاه سفید: هکرهای کلاه سفید افرادی هستند که به منظور بهبود سیستم ها و شبکه ها در آن ها نفوذ می کنند. این نفوذ با نیت غیراخلاقی انجام نمی شود، بلکه حفره های امنیتی را پیدا و تعمیر می کنند. این هکرها بیشتر کارشناسان امنیتی هستند و در کمپانی های امنیتی کامپیوتری کار می کنند و نام های دیگری مانند Bounty Hunters و Penetration testers دارند.

هکرهای کلاه سیاه: این هکرها کاملا مخالف هکرهای کلاه سفید هستند و با نیات غیراخلاقی و برای مقاصد خود به کامپیوترها و سیستم ها نفوذ می کنند. هکرهای کلاه سیاه را اغلب با نام کراکر می شناسند. هکرهای کلاه سیاه به طور مداوم به دنبال پیدا کردن آسیب پذیری در کامپیوتر های قربانی هستند تا از آن ها برای مقاصد مخرب استفاده کنند. این نوع از هکر ها تقریبا در تمام جرایم اینترنتی مانند دزدی حساب، سرقت پول از کارت های اعتباری، و سرقت محتوای پرداختی و.. حضور دارند و از وب سایت ها و نرم افزارهای مخرب برای شروع کار استفاده می کنند.

هکرهای کلاه خاکستری: این نوع هکرها عادات هردوی هکرهای کلاه سفید و کلاه سیاه را دارند. این هکرها در اینترنت به دنبال سیستم های کامپیوتری، شبکه یا سیستم های تلفن آسیب پذیر هستند و وقتی آن را پیدا کردند به آن نفوذ می کنند. هکرهای کلاه خاکستری چون به دنبال رفع آسیب پذیری هستند، هکر کلاه سفید هم محسوب می شوند. ولی چون این کار را بدون اجازه صاحب وب سایت، کامپیوتر یا شبکه انجام می دهند به عنوان هکر کلاه سیاه هم شناخته می شوند.

 

چگونه هک را شروع کنیم

 

 

از کجا شروع کنیم؟

اکنون به سوالی که در ابتدا پرسیدیم بر می گردیم: از کجا هک را شروع کنیم؟

اما قبل از شروع باید پاسخ این سوالها را هم بدانیم:

 • چه نوع هکری می خواهیم باشیم؟
 • چه هکی می خواهیم انجام دهیم؟
 • و هدف نهایی ما از هک چیست؟

چکار کنیم تا یک هکر موفق باشیم

 • باید صبور باشیم.
 • باید زمان زیادی را به این کار اختصاص دهیم و هیچوقت از یادگیری دست نکشیم.
 • باید علاقه مند به نحوه کار و کنترل سیستم های کامپیوتری مختلف باشیم.

اکنون نگاه نزدیکی به موضوعات مختلفی که یک هکر می تواند بر روی آن کار کند،   می اندازیم:

Website Hacking: برای این نوع هک باید مهارت های خود را برای پیدا کردن آسیب پذیری در وب سایت ها و برنامه های وب به کار ببرید. هر روزه اخبار زیادی در مورد هک وب سایت ها و پایگاه داده ها می شنوید و اگر تجربه کافی در زمینه امنیت وب سایت داشته باشید می بینید که چقدر آسان می توان یک آسیب پذیری را در شبکه پیدا کرد. با این حال تلاش و زمان زیادی برای رسیدن به این سطح از مهارت لازم است، و نیاز به دانستن زبان های مربوط به سرور یا زبان های توسعه وب مانند HTML، PHP، Java Script، SQL، Ruby دارید. توصیه می شود بر زبان های Java Script، SQL و PHP بیشتر تسلط داشته باشید زیرا وب سایت ها عمدتا از زبان های PHP و SQL در قسمت پایگاه داده استفاده می کنند و در این زبان ها می توان بیشترین آسیب پذیری ها را پیدا کرد.

Code Exploiting: این نوع هک نیاز به یک متخصص کامل برنامه نویسی دارد و باید بر زبان های برنامه نویسی مانند زبان مادری تان مسلط باشید و زمان زیادی لازم دارد. همه کمپانی ها که نرم افزارهایی مانند Symantec، Google، Microsoft، Adobe و Oracle منتشر می کنند از هکرهایی با این مهارت برای بررسی آسیب پذیری نرم افزارهایشان استفاده می کنند. اما، متاسفانه برخی از این حفره های امنیتی فقط توسط هکرهای کلاه سیاه باهوش قابل شناسایی است. برای این هک باید زبان های محبوب مانند C و ++C و Java را یاد گرفت.

Penetration Testing and Forensics: این نوع هک توسط متخصصان سیستم عامل، ارتباطات بیسیم و کامپیوتر صورت می گیرد و نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد. برای این کار باید بدانید که سیستم عامل های مختلف چگونه کار می کنند، اشکال در کجاست، و چگونه از آن ها می توان برای بهره برداری، مسیریابی، رمزگذاری و نرم افزارهای مخرب استفاده کرد.

Computer Security: کاری که این افراد انجام می دهند مانند Penetration Testers است. این افراد قادر به شناسایی و تحلیل ویروس ها و نرم افزارهای مخرب جدید هستند و برای کمپانی هایی مانند Symantec، KasperSky، Avira و… کار می کنند. بعضی از این افراد در آزمایشگاه هایی که آنتی ویروس ها و ویروس های جدید را تست می کنند کار می کنند. این نوع هکرها در زمینه اینکه چگونه ویروس ها کار می کنند و چگونه سیستم ها را آلوده می کنند متخصص هستند.

 

منبع:سایت بینهایت

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

یک نظر

 1. هک را از کجا شروع کنیم

  وااقعا عالی بود قشنگ فهمیدم هک را باید از کجا شروع کنم

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس