کتابخانه درختی

وبگردی آمانداسان- چه اتفاقی می افتد اگر رو به روی خانه یک کتابدار یک کنده درخت وجود داشته باشد؟ شکی نیست که آن را به یک کتابخانه تبدیل می کند. فقط کافی است کمی خلاقیت و علاقه به کتاب داشته باشد.

کتابخانه درختی

شارالی هووراد کتابداری است که در یک کتابخانه عمومی به نام Coeur d’Alene در آیداهو کار می کند. در مقابل خانه او درختی از خانواده صنوبر وجود داشت که در حال پوسیدن بود و بنابر دلایل امنیتی درخت باید کاملا قطع می شد. اما شارالی می دانست که چگونه از این درخت پوسیده استفاده مفید ببرد. او از این درخت پوسیده یک کتابخانه نقلی ساخته است به طوری که همسایه ها می توانند از آن کتاب امانت بگیرند یا کتاب های خود را برای اوقات مطالعه در آن قرار دهند.

کتابخانه درختی

این کتابخانه عمومی کوچک و نقلی یک کتابخانه رایگان است که مردم را تشویق به مطالعه کتاب و مبادله کتاب می کند. بیش از ۷۵۰۰۰ کتابخانه رایگان ثبت شده در دنیا وجود دارد که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خودشان را دارند اما زمانی که شارالی تصویر این کتابخانه نقلی خود را در فیسبوک به اشتراک گذاشت با استقبال زیادی از طرف مردم رو به رو شد.

کتابخانه درختی

او برای ساخت این کتابخانه از چیز زیادی استفاده نکرده است. جزئیات آن شامل پله های سنگی، درب شیشه ای، فضای گرم داخل کتابخانه و نورپردازی بیرون آن که به کتاب خوان ها خوش آمد می گوید. این کتابخانه با وجود کوچک بودنش به همان هدفی رسیده است که کتابخانه های بزرگ با هزینه های بالا رسیده اند.

کتابخانه درختی

این کتابدار با سلیقه فرصت مطالعه در یک فضای گرم و آرام بخش را برای کسانی که در همسایگی او هستند فراهم کرده است.

کتابخانه درختی

 

کتابخانه درختی

منبع: bedunim.ir

مطالب از سراسروب

درباره معصومه ولایتی

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس