ایده بزرگ آمازون برای گسترش اینترنت

وبگردی آمانداسان-توجه به افزایش ضریب نفوذ اینترنت در دنیا بسیاری از شرکت‌های بزرگ فناوری را بر این داشته که همواره ایده‌های زیادی در خصوص روش‌های افزایش دسترسی کاربران به این شبکه جهانی داشته باشند. در آخرین این ایده‌ها شرکت Amazon تصمیم گرفته تا بیش از ۳۰۰۰ ماهواره را ایجاد شبکه بزرگ جهانی اینترنت ماهواره‌ای خود به فضا پرتاب کند.

اخیراً شرکت آمازون در مذاکراتی که با FCC داشته پروژه‌ای را برای گسترش اینترنت مطرح کرده‌است که بر اساس آن ۳۲۳۶ ماهواره به فضا ارسال خواهند شد تا ضریب نفوذ و همچنین پهنای باند جهانی شبکه اینترنت را افزایش دهند.

این پروژه که نام Project Kuiper نامیده می‌شود قصد دارد این ماهواره‌ها را به نوارهای پایین دور زمین ارسال کرده تا بتواند اتصال باند پهن به نقاط کمتر بهرمند را در زمین ایجاد کند.

گسترش اینترنت در این زمینه آمازون در جریان اعلامیه‌ای در Geekwire اعلام کرده است:

این ماهواره‌ها برای ایجاد اتصال سرعت بالا باند پهن در مناطق کمتر برخوردار طراحی شده‌اند و خواهند توانست بیش از ۹۵ درصد از مناطق کره‌ زمین که در آنها جمعیت انسانی قابل توجهی زندگی می‌کند را به شبکه جهانی اینترنت متصل کنند.

این یک پروژه بلند مدت است و هدف نهایی آن ارائه خدمات اینترنت به میلیون‌ها انسانی است که از دسترسی باند پهن به این شبکه و استفاده از خدمات آن بی بهره‌اند.

البته شرکت آمازون در مورد ریز مسائل این پروژه مانند هزینه‌های آن صحبتی به میان نیاورده و همچنین زمان راه‌اندازی پروژه نیز اعلام نشده است.

مسلماً پیاده‌سازی پروژه‌ای با چنین حجم کاری و عظمت میلیون‌ها و شاید میلیاردها دلار برای آمازون هزینه در بر خواهد داشت و زمان نسبتاً زیادی نیز لازم خواهد بود تا این پروژه به فازهای عملی و سوددهی برسد.به هر حال این پروژه توسط آمازون تعریف شده و باید منتظر بمانیم تا ببینم مراحل بعدی کار و عملی شدن آن چطور سپری خواهد شد.

نکته مهم در این مورد این است که پروژه‌های عمومی از این دست تا زمانی که به سوددهی برای شرکت اصلی برسند نیز زمان زیادی لازم خواهند داشت و این نیاز به صبر بلند مدت سهام داران و افراد ذی نفع در این زمینه خواهد داشت.

 

گسترش اینترنت

 

منبع shahrsakhtafzar.com

 

مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس