موبایل گلکسی X سامسونگ به نمایشگر شفاف مجهز می شود؟

وبگردی آمانداسان-در حالی که موبایل تاشو و مورد انتظار گلکسی X قرار است طی سال آتی میلادی رونمایی شود، کمپانی سامسونگ اخیراً حقوق چند پتنت جدید را دریافت کرده که یکی از آنها، شمایل کلی این اسمارت فون متفاوت را به تصویر می کشد. در این تصاویر شاهد موبایلی هستیم که به صورت افقی تا می شود؛ برخلاف پتنت قبلی که موبایلی را نشان می داد که به اشکال مختلف تا می شد.

به نظر می رسد که کاربر باید موبایل را به همین شکل افقی در دست بگیرد اما به لطف لولاهای اضافه، امکان استفاده از آن به صورت عمودی و در حالت پرتره هم وجود دارد. بستن دستگاه و تا کردن دو پنل به سمت یکدیگر، موبایل را به صورت خودکار خاموش می کند و باز کردن آنها نیز باعث روشن شدن دستگاه می شود.

گلکسی X سامسونگ و نمایشگر شفاف

 

برخلاف لولاهای معمولی، ممکن است گلکسی X به لولاهایی مخصوص مجهز باشد که به لمس یک سنسور واکنش نشان می دهند. به عنوان مثال هنگامی که یک سنسور فعال شود، دستگاه می تواند در حالتی که از پیش در کارخانه تعیین شده تا شود.

گلکسی X سامسونگ و نمایشگر شفاف

 

در تصاویر رسمی پتنت سامسونگ، شاهد حالتی هستیم که محتویات متفاوتی در دو طرف لولا به نمایش در می آورد. یک طرح، اجرای اپلیکیشن های مختلف روی دو پنل نمایشگر را نشان می دهد و در طرحی دیگر، ایمیل در سمت چپ نمایشگر باز شده و آیکن اپلیکیشن ها در سمت راست قرار دارد. در این بین یک تصویر دیگر هم به اجرای اپلیکیشن ایمیل به صورت تمام صفحه اشاره دارد؛ این یعنی شخصی سازی محتویات نمایشگر به کاربر سپرده می شود و با قابلیتی شبیه به Mulyi-Window طرف هستیم.

گلکسی X سامسونگ و نمایشگر شفاف

 

علاوه بر این، سامسونگ اخیراً پتنت دیگری برای نمایشگر شفاف اسمارت فون به ثبت رسانده. این کمپانی پیشتر و در سال ۲۰۱۵ از تلویزیونی با نمایشگر شفاف رونمایی کرده بود و به نظر می رسد این تکنولوژی قرار است راهش را به موبایل های کره ای ها هم باز کند. چنین نمایشگری می تواند به نمایش محتویات واقعیت افزوده، بدون نیاز به دوربینی که تصویر جهان واقعی را در پس زمینه نمایش دهد کمک کند.

گلکسی X سامسونگ و نمایشگر شفاف

گلکسی X سامسونگ و نمایشگر شفاف

منبع digiato
مطالب از سراسروب

درباره رامین مهدی پور

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

آموزش وردپرس | قالب وردپرس | افزونه وردپرس